Dookoła Norwegii: Trzeci etap dla Dylana Groenewegena

• Data publikacji: 18.05.2018, 18:45

Dylan Groenewegen wygrał trzeci etap wyścigu dookoła Norwegii. Holender został nowym liderem imprezy.

Trzeci odcinek wyścigu dookoła Norwegii był dużo łatwiejszy od wczorajszego. Trasa z Moss do Sarpsborgu liczyła 175 kilometrów. Na trasie znalazły się dwie premie górskie trzeciej kategorii. W ucieczkę zabrali się: Krister Hagen (Norwegia, Team Coop), Torkil Veyhe (Dania, Team Virtu), Lars Saugstad (Norwegia, Uno-X Norwegian) i Jeroen Meijers (Holandia, Roompot).

Odjazd został dogoniony przez peleton dopiero na ostatnim kilometrze. Etap po sprinterskim finiszu wygrał Dylan Groenewegen (Holandia, Lotto Jumbo). Na podium stanęło dwóch reprezentantów gospodarzy Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) i Sondre Holst Enger (Israel Cycling Academy). Najwyżej z kolarzy CCC Sprandi Polkowice finiszował Jonas Koch. Niemiec zajął 13. miejsce. Paweł Bernas zajął 76. miejsce ze stratą 18 sekund. Alan Banaszek stracił 3,5 minuty i był 96. Adrian Kurek uplasował się na 105. pozycji ze stratą 4 minut i 25 sekund.

Dylan Groenewegen wskoczył na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Zwycięzca etapu Tour de France z metą w Paryżu wyprzedza o sekundę Engera i Boassona Hagena.