Gimnastyka sportowa – PŚ: Polki bez awansu

• Data publikacji: 22.11.2018, 23:23

Podczas rozpoczynającego się Pucharu Świata w niemieckim Cottbus reprezentantki Polski nie uzyskały awansu do finału na poręczach oraz w skokach. Gabriela Janik oraz Wiktoria Łopuszańska zajęły odległe miejsca.

W niemieckim Cottbus rozpoczął się dzisiaj (22.11) Puchar Świata będący szansą na uzyskanie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Zawodniczki z całego świata zaprezentowały się w skokach, gdzie nie zabrakło reprezentantek Polski. Gabriela Janik zajęła 12. pozycję. Za dwa skoki Polka uzyskała wynik 13.349 pkt. Na 14. miejscu uplasowała się Wiktoria Łopuszańska, która po dwóch seriach skoków zdobyła zaledwie 12.316 pkt, zajmując tym samym przedostatnie miejsce. Reprezentantki Polski nie uzyskały awansu do finału i tym samym zakończyły swój udział podczas Pucharu Świata. Na etapie kwalifikacji prowadzenie objęła gimnastyczka z Brazylii Rebeca Andrade, która w łącznej ocenie sędziowskiej uzyskała 14.766 pkt.

Reprezentantki Polski na poręczach odniosły równie słaby rezultat. Niestety nasze gimnastyczki zajęły odległe 19. i 20. miejsce. Wiktoria Łopuszańska zdobyła zaledwie 11.366 pkt, natomiast Gabriela Janik uzyskała tylko 11,000 pkt. Wśród kobiet rywalizujących na poręczach najlepsza okazała być się reprezentantka Chin Yilin Fan, która osiągnęła wynik 15.233 pkt. Kwalifikację do finału uzyskało osiem najlepszych zawodniczek, które powalczą o medale Pucharu Świata oraz o zdobycie olimpijskiego awansu do Tokio.

Rozpoczynające się zawody Pucharu Świata w Cottbus potrwają od 22. do 25. listopada. Już jutro (23.11) na etapie kwalifikacji na równoważni oraz w ćwiczeniach wolnych zaprezentują się Katarzyna Jurkowska-Kowalska oraz Marta Pihan-Kulesza, które powalczą o awans do finału. Rywalizacja wśród kobiet rozpocznie się o 16:30 polskiego czasu.