MŚ U-17 kobiet: Hiszpania gromi Kanadę, awans Niemiec i Korei Północnej

• Data publikacji: 21.11.2018, 23:56

Znamy już komplet ćwierćfinalistek Mistrzostw Świata kobiet rozgrywanych w Urugwaju. Promocję do fazy pucharowej wywalczyły reprezentantki Niemiec oraz Korei Północnej. W meczu o pierwsze miejsce w drugiej grupie Hiszpanki rozbiły Kanadyjki aż 5:0.

Sytuacja przed ostatnimi spotkaniami w grupie C wyglądała niezwykle interesująco. Wszystkie drużyny w dwóch spotkaniach zgromadziły po trzy punkty, co oznaczało, że każda z ekip liczyła się w walce o awans do ćwierćfinału. Ostatecznie do kolejnej fazy turnieju awansowały faworytki. Niemki gładko uporały się z Amerykankami, zwyciężając przekonująco 4:0. Strzelanie już w 4. minucie rozpoczęła Fudalla. Po półgodzinie gry wynik podwyższyła Martinez. W drugiej połowie niemieckie zawodniczki jeszcze dwukrotnie znalazły sposób na pokonanie bramkarki Stanów Zjednoczonych. Drugi raz na listę strzelców wpisała się bardzo dobrze dysponowana w dzisiejszym pojedynku Martinez. W 89. minucie czwartą bramkę zdobyła Donhauser. Reprezentantki Stanów Zjednoczonych kończyły mecz w dziesiątkę. W końcówce z boiska wyleciała DellaPeruta.

W równolegle rozgrywanym pojedynku zacięty bój o awans piłkarki Kamerunu toczyły z aktualnymi mistrzyniami świata – Koreą Północną. Mecz nie mógł się lepiej rozpocząć dla zawodniczek z Czarnego Lądu. Już w 6. minucie do bramki trafiła Kameni. Koreanki rzuciły się do odrabiania strat. Pięć minut przed przerwą jedenastki nie wykorzystała Ri. Nie zraziło to jednak Azjatek, które wyrównały stan rywalizacji w 45. minucie, za sprawą Ko Kyong-Hui. W drugiej części meczu obie drużyny walczyły o zdobycie zwycięskiej bramki. Udało się to zawodniczkom z Korei Północnej na kwadrans przed końcem spotkania. Gola dającego komplet punktów zdobyła Ri, tym samym rehabilitując się za zmarnowanego karnego w pierwszej połowie. Awans do fazy pucharowej uzyskała reprezentacja Niemiec oraz Korei Północnej. Pierwsze miejsce przypadło naszym zachodnim sąsiadkom, dzięki lepszemu stosunkowi bramek.

Trzecia kolejka zmagań w grupie D przyniosła mecz o pierwsze miejsce pomiędzy Hiszpanią a Kanadą. Przed tą serią gier reprezentantki Kanady przewodziły tabeli, mając siedem punktów na koncie. Z kolei Hiszpanki w dwóch spotkaniach zgromadziły „oczko” mniej. Piłkarki z Półwyspu Iberyjskiego udzieliły w tym spotkaniu srogiej lekcji swoim rywalko, zwyciężając wysoko Kanadyjki aż 5:0. Wynik otworzyła w 9. minucie meczu Paralluelo. Na kolejnego gola trzeba było czekać niespełna kwadrans. Tym razem do siatki trafiła Lopez. Sto osiemdziesiąt sekund później Hiszpanki prowadziły już różnicą trzech trafień. Na listę strzelców wpisała się Pina. W drugiej połowy hiszpański zespół w pełni kontrolował wydarzenia na boisku, zdobywając przy tym jeszcze dwa gole. Najpierw celnie przymierzyła ponownie Lopez, zaś rezultat spotkania ustaliła Navarro. Zwycięstwo pozwoliło Hiszpankom wyprzedzić Kanadę i zakończyć rywalizację w grupie D na pierwszej pozycji.

W drugim spotkaniu tej grupy Kolumbia zremisowała z Koreą Południową 1:1. W 14. minucie prowadzenie objęły Koreanki. Gola z rzutu karnego zdobyła Cho. Przez kolejne minuty zawodniczki z Azji były w stanie utrzymywać korzystny rezultat. Gdy wydawało się, że trzy punkty zdobędzie zespół Korei Południowej, nadeszła pierwsza minuta doliczonego czasu gry. Wówczas do bramki rywalek trafiła Robledo, zapewniając Kolumbii w końcówce jeden punkt. Warto odnotować, że Korea Południowa kończyła mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Lee, będącej konsekwencją obejrzanych wcześniej dwóch żółtych kartoników.