El. ME U-19: wysoka porażka z Serbią

• Data publikacji: 20.11.2018, 15:57

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 przegrała w swoim ostatnim meczu eliminacyjnym do ME z Serbią 1:4. Mimo wysokiej porażki, Polacy awansowali do następnej rundy.

Od pierwszych minut Serbowie byli bardzo aktywni w swoich poczynaniach i już w 9. minucie, za sprawą samobójczego trafienia Jakuba Kiwiora objęli prowadzenie. Dosłownie 60 sekund potem mógł być remis, ale Hubert Sobol nie potrafił pokonać Godicia. W 17. minucie serbskiego bramkarza do interwencji zmusił Michał Skóraś, jednak po rzucie rożnym Polacy nie stworzyli żadnego zagrożenia. W 25. minucie na "listę samobójców" wpisał się Vanja Zvekanov i było 1:1. Jednak jeszcze przed przerwą, piłkarze z Bałkanów wrócili na prowadzenie, gdy po podaniu Neskovicia, bramkę zdobył Dusan Vlahović.

Krótko po zmianie stron Serbowie podwyższyli swoje prowadzenie, a autorem gola był Nikola Terzić. Po tej bramce polska defensywa całkowicie się posypała czego efektem było kolejne trafienie. W 52. minucie, Mateusza Kochalskiego, ponownie pokonał Vlahović. Polacy grali wolno, nie oddawali strzałów, a taka postawa ułatwiała tylko grę rywalom. Ostatecznie wygrali Serbowie i z siedmioma punktami zajmują pierwsze miejsce w grupie. Biało-czerwoni mimo porażki awansowali do kolejnej rundy.

Polska 1:4 Serbia (1:2)

Bramki: Zvekanov (25' sam.) - Kiwior (9' sam.), Vlahović (36'), (52'), Terzić (49')

Polska: Kochalski (88' Sokół) - Michalski (46' Tabiś), Nawrocki, Kiwior, Grabowski - Kisiel - Łoś (42' Młyński), Bogusz, Żurawski (68' Poręba), Skóraś - Sobol (68' Wełniak)

Serbia: Gordić - Sehović (90+1' Janković), Marković, Pavlović (90+1' Popović), Kamenović - Terzić (72' Gavrić), Zvekanov - Nesković - Vidosavljević, Vlahović, Bosić

Żółte kartki: Michalski - Sehović

Sędzia: Irfan Peljto (Bośnia i Hercegowina)