Curling - ME: panowie bez niespodzianki, panie zwycięskie
@WCF/Alina Pavlyuchik

Curling - ME: panowie bez niespodzianki, panie zwycięskie

  • Dodał: Wojciech Nowakowski
  • Data publikacji: 20.11.2018, 21:45

Nie udało się polskim curlerom przerwać serii przegranych meczów na mistrzostwach Europy w Tallinie. Na zwycięskie tory powróciła natomiast nasza żeńska reprezentacja.

 

W porannej sesji dywizji A mężczyzn Polacy zmierzyli się ze Szwajcarami. Pierwszą partię zespół Petera de Cruza wygrał za dwa punkty, na co Biało-Czerwoni odpowiedzieli tylko jednopunktową wygraną w partii drugiej. Trzeci end zakończył się wynikiem 3:0 dla naszych rywali, a w czwartym ekipa Bartosza Dzikowskiego odpowiedziała kolejnym 1:0. W piątej partii Helweci zapisali na konto dwa oczka, po czym ponownie tylko jedno zdobyła nasza reprezentacja. Po kolejnej partii przegranej 0:2 Polacy poddali mecz przy stanie 3:9. W tej sesji szóste zwycięstwo odnieśli Szwedzi (5:4 z Norwegami), piąte Włosi (9:3 z Niemcami) i Szkoci (8:5 z Holendrami), a dopiero drugie Finowie (8:7 z Rosjanami).

 

W wieczornej sesji Biało-Czerwoni grali z Niemcami. Pierwszy end został wyzerowany, drugiego za dwa punkty wygrali nasi rywale, a w trzecim Polacy odrobili punkt straty. W kolejnych trzech partiach triumfował zespół Marca Muskatewitza - kolejno 1:0, 2:0 i znów 1:0. W siódmym endzie nasza drużyna zdobyła punkt, na co Niemcy odpowiedzieli wygraną za dwa punkty w endzie ósmym. W dziewiątym to na konto ekipy Bartosza Dzikowskiego wpadły dwa oczka, ale przy czteropunktowej różnicy poddaliśmy mecz, przegrywając go 4:8. Zwycięską passę kontynuowali Szwedzi, którzy pokonali 9:5 Holendrów. Szóstą wygraną zanotowali Szkoci (7:6 z Włochami), a po raz czwarty zwyciężyli Norwegowie (6:2 z Finami) i Szwajcarzy (10:2 z Rosjanami).

 

W dywizji A rozegrano tylko jedną kolejkę. Komplet zwycięstw zachowały Szwajcarki, które pokonały 10:6 Dunki, natomiast tylko jedno zwycięstwo mniej mają Niemki, które wygrały 10:5 z Łotyszkami. Czwartą wygraną zanotowały Szwedki, pokonując Rosjanki 8:7, trzecią Szkotki, które zwyciężyły 10:5 z Finkami, natomiast z premierowego triumfu cieszyć się mogły Włoszki, które wygrały 7:6 z Czeszkami.

 

Jedną sesję na lodzie spędziły też panie z dywizji B. Polki we wtorek zmierzyły się ze Słowaczkami. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 0:0, w drugiej natomiast punkt zdobyły Biało-Czerwone. Kolejne dwa endy znów zostały wyzerowane, a w piątym oczko trafiło na konto naszych południowych sąsiadek. Szósta partia nie przyniosła punktów dla żadnej z drużyn, siódmą natomiast zespół Silvii Sykorovej przejął za punkt. W ósmej nasza drużyna wyrównała stan meczu, a w dziewiątej zdobyła trzy punkty. Słowaczki nie zdołały odrobić strat i zespół Marty Szeligi-Fryni wygrał 5:2, odnosząc trzecie zwycięstwo na czempionacie w Tallinie. Porażkę odniosły niepokonane dotąd Norweżki, które uległy 5:7 Angielkom. Brytyjki z czterema zwycięstwami w tabeli dywizji B są jedynie za Skandynawkami oraz Turczynkami, które pokonały Słowenki 10:5. Oprócz Polek trzecie zwycięstwa odniosły Estonki (5:4 z Litwinkami), a drugą wygraną zanotowały Hiszpanki (7:6 z Węgierkami).

 

W dywizji B mężczyzn grupa B rozegrała pełną kolejkę. Zwycięskie drużyny - Anglia (10:4 ze Słowenią), Dania (8:4 z Izraelem), Litwa (7:4 z Walią) i Białoruś (7:5 z Austrią) - znajdują się w górnej połowie tabeli z trzema lub czterema wygranymi meczami. W grupie A dwa mecze wygrali Estończycy (9:8 ze Słowakami i 9:4 z Łotyszami), awansując na trzecie miejsce w tabeli. Przed nimi są niepokonani Czesi, którzy wygrali 8:3 z Francuzami, oraz Hiszpanie, którzy zanotowali pierwszą porażkę na tym czempionacie (5:8 z Łotyszami). Drugie zwycięstwo na konto zapisali Węgrzy, pokonując 12:4 Turków.

 

Tabela dywizji A mężczyzn:

1. Szwecja 7:0

2. Szkocja 6:1

3. Włochy 5:2

4. Niemcy 4:3

4. Norwegia 4:3

4. Szwajcaria 4:3

7. Finlandia 2:5

7. Rosja 2:5

9. Polska 1:6

10. Holandia 0:7

 

Tabela dywizji A kobiet:

1. Szwajcaria 6:0

2. Niemcy 5:1

3. Szwecja 4:2

4. Rosja 3:3

4. Szkocja 3:3

6. Czechy 2:4

6. Dania 2:4

6. Finlandia 2:4

6. Łotwa 2:4

10. Włochy 1:5

 

Tabela grupy A dywizji B mężczyzn:

1. Czechy 4:0

2. Hiszpania 4:1

3. Estonia  3:2

3. Łotwa 3:2

5. Węgry 2:2

6. Turcja 1:3

7. Słowacja 1:4

8. Francja 0:4

 

Tabela grupy B dywizji B mężczyzn:

1. Anglia 4:1

2. Białoruś 3:2

2. Dania 3:2

2. Litwa 3:2

5. Austria 2:3

5. Słowenia 2:3

5. Walia 2:3

8. Izrael 1:4

 

Tabela dywizji B kobiet:

1. Norwegia 5:1

1. Turcja 5:1

3. Anglia 4:2

4. Estonia 3:3

4. Litwa 3:3

4. Polska 3:3

4. Węgry 3:3

8. Hiszpania 2:4

9. Słowacja 1:5

9. Słowenia 1:5

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy i poliglota, miłośnik monarchii i języka węgierskiego, specjalista ds. pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej.