Taekwondo: Adamkiewicz trzecia w Paryżu

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 18.11.2018, 19:17

Patrycja Adamkiewicz zajęła 3. miejsce w kat. -57 kg podczas rozgrywanego w Paryżu 14. French Open w taekwondo olimpijskim. Dwa medale przywieźli również nasi juniorzy.

Adamkiewicz w turnieju rozstawiona była z numerem 3. Dzięki temu w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej przed czasem rozprawiła się z Francuzką Romy Lafitte-Nebout (32:1), a w kolejnej walce 14:1 wygrała z jej rodaczką Laurygan Celin. Ćwierćfinał to kolejne zwycięstwo przed czasem, tym razem z Finką Mikkonen, i wydawało się, że Polka pewnie zmierza do finału. Niestety w półfinale lepsza od naszej reprezentantki okazała się późniejsza zwyciężczyni, Belgijka Raheleh Asemani. Polka przegrała 8:13 i musiała zadowolić się brązowym medalem .Blisko podium był również Mateusz Nowak (58 kg). Polak dopiero w ćwierćfinale przegrał z Irlandczykiem Jackiem Woolleyem 4:26. Wcześniej w pokonanym polu pozostawił reprezentantów Serbii i Japonii.

Pierwszego dnia zmagań mogliśmy oglądać Piotra Wójtowicza (-74 kg) i Milenę Mazurek (-62 kg). Zawodnik AZS AWF Warszawa wygrał pierwszą walkę z Amerykaninem Omarem Smailim 31:20, ale w kolejnej przed czasem (5:26) uległ późniejszemu finaliście, Chorwatowi Piero Mariciowi. Jego klubowa koleżanka również zatrzymała się na późniejszej finalistce. Jej pogromczynią już w pierwszym pojedynku okazała się Koreanka Jiwon Kim (2:6).

Brązowe medale wśród juniorek zdobyły Oliwia Uścimiuk (-49 kg) i Eliza Zbrzeźna (-68 kg).