Szermierka: fatalny start szablistów w drużynie

• Data publikacji: 18.11.2018, 19:03

Polscy szabliści w pierwszej rundzie drużynowego Pucharu Świata w Algierze przegrali z Kolumbią i zostali sklasyfikowani na 18. miejscu.

Dawno już minęły czasy, kiedy polscy szabliści należeli do światowej czołówki, z roku na rok ich pozycja w światowej hierarchii się obniża i potwierdzeniem tego były pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Cała szóstka Polaków odpadła w eliminacjach turnieju indywidualnego, dziś trafiła się im klęska w turnieju drużynowym, bo tak należy określić przegraną w pierwszej rundzie z Kolumbią 42:45 i 18. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Turniej wygrali Koreańczycy, pokonując w finale Rosjan 45:31. Trzecie miejsce dla Niemców, którzy jednym trafieniem okazali się lepsi od Włochów.

Wczorajszy turniej indywidualny zakończył się triumfem Hansola Ha, który pokonał Luigi Samele z Włoch. Na najniższym podium stanął kolejny Koreańczyk, Sanguk Oh oraz drugi Włoch, Enrico Berre. Koreańsko-włoski weekend w Algierii.