Belarus Open: Zhao Zihao królem Mińska

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 18.11.2018, 16:48

Chińczyk Zhao Zihao zdominował rywalizację tenisistów stołowych podczas turnieju Belarus Open. Następca Jike Zhanga i Ma Longa w finale seniorów pokonał Japończyka Shunsuke Togami 4:2. Z kolei wczoraj triumfował w rywalizacji młodzieżowców.

Rewelacyjny tydzień ma za sobą Zhao Zihao. Chińczyk w dzisiejszym finale pewnie pokonał Japończyka Togami 4:2. Poza przegranym pierwszym setem Zihao nie miał większych kłopotów w kolejnych partiach. Mecz zamknął w szóstym secie, oddając rywalowi tylko cztery punkty. Dla młodego Azjaty występ w Mińsku był dopiero trzecim w głównym cyklu ITTF. Wcześniej nie udało mu się przebrnąć nawet kwalifikacji.

Zihao miał swoje chwile chwały także wczoraj, bowiem triumfował w gronie młodzieżowców.

Zhao Zihao (Chiny) - Shunsuke Togami (Japonia) 4:2 (11-13, 11-6, 11-5, 11-8, 10-12, 11-4)

Wśród kobiet triumfowała Saki Shibata. Japonka nie oddała dzisiaj nawet jednego seta Rosjance Polinie Mikhailovej. Wyrównana walka toczyła się jedynie w trzeciej partii, w której grano na przewagi. Dla rozstawionej z nr 2 Azjatki jest to czwarte trofeum wywalczone w tym sezonie w cyklu Challenge Series.

Saki Shibata (Japonia) - Polina Mikhailova (Rosja) 4:0 (11-4, 11-7, 12-10, 11-7)