Biegi narciarskie - Saariselka: fantastyczne występy Polek

• Data publikacji: 18.11.2018, 15:09

Wczoraj i dziś, w fińskiej Saariselce, rywalizowały polskie biegaczki, które przygotowują się do startu w Pucharze Świata. Po raz kolejny, nasze młode zawodniczki wraz z Justyną Kowalczyk zdominowały rywalizację, a zwłaszcza Monika Skinder oraz Iza Marcisz.

18 listopada

W biegu na 10 km stylem klasycznym bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kowalczyk, która na mecie zameldowała się z wynikiem - 27:02.0. Druga przybiegła reprezentantka Kazachstanu Yelena Kolomina (27:43.6), a trzecia Białorusinka Anastasia Kirillova (28:05.9). Doskonale spisały się też Monika Skinder, Izabela Marcisz i Urszula Łętocha. Nasze młode biegaczki zajęły odpowiednio czwarte, piąte i siódme miejsce. Nieco dalej sklasyfikowane zostały Agata Warło, Weronika Kaleta oraz Magdalena Kobielusz.

Panowie wystartowali na dystansie o 5 km dłuższym, z którym najszybciej poradził sobie Fin Timo Mantere (36:20.6). Podium uzupełnili Kazach Olzhas Klimin i Ukrainiec Oleksii Krasovskyi.

17 listopada

Najpierw rywalizacja odbyła się na dystansach 5 km dla kobiet i 10 dla mężczyzn techniką łyżwową. Najlepiej z Polek, poradziła sobie Izabela Marcisz, która zajęła drugie miejsce (13:15.0). Za jej plecami finiszowała Justyna Kowalczyk, tracąc do młodszej koleżanki 13,8 sekundy. Najlepsza tego dnia okazała się zaś, reprezentantka Austrii - Teresa Stadlober (13:02.6). Bardzo dobrze spisała się też Magdalena Kobielusz, która uplasowała się na siódmej pozycji. W drugiej dziesiątce, a konkretnie na czternastym miejscu znalazła się Eliza Rucka.

W zmaganiach mężczyzn również zwyciężył Austriak - Bernhard Tritscher, a na drugim miejscu dobiegł jego rodak Benjamin Moser. Podium uzupełnił zawodnik z Kazachstanu - Olzhas Klimin.

W sprintach techniką klasyczną najlepsza była Monika Skinder, która się w nich specjalizuje. Na trzecim miejscu finiszowała inna z Polek - Urszula Łętocha. Nasze biegaczki przedzieliła tylko Białorusinka - Anastasia Kirillova. Świetnie pobiegły też Weronika Kaleta i Agata Warło. Obie znalazły się w pierwszej dziesiątce, odpowiednio na 5 i 9 miejscu.

Wśród panów triumfował Luis Stadlober z Austrii, przed Kazachami Olzhasem Kliminem oraz Assetem Dyussenovem.