Biegi narciarskie - Bruskvallarna: świetny występ Staręgi

• Data publikacji: 18.11.2018, 14:30

Ostatniego dnia zawodów w szwedzkiej miejscowości Bruskvallarna nasi biegacze startowali w sprintach techniką łyżwową. Był to też ostatni sprawdzian przed startem Pucharu Świata. Z bardzo dobrej strony pokazał się Maciej Staręga.

Do sprinterskiej rywalizacji przystąpiło dwóch biało-czerwonych - Kamil Bury i Maciej Staręga. Jednak kwalifikacje przebrnął tylko ten drugi zajmując 7. miejsce (2:57.71). Niewiele zabrakło Buremu, który ostatecznie zajął 33. miejsce (3:02.58). W ćwierćfinale, Staręga dobiegł w swoim wyścigu na trzeciej pozycji, co jak się potem okazało dało mu awans do 1/2 finału jako tzw. "lucky loser". Drugim szczęśliwcem był zawodnik gospodarzy Hugo Jacobsson. W półfinale, naszemu zawodnikowi poszło już nieco gorzej, ponieważ był piąty. Przegrał m.in. z późniejszym zwycięzcą Teodorem Petersonem. Ostatecznie Maciej Staręga został sklasyfikowany na 8. pozycji z czasem (2:56.70). Wygrał Peterson, przed Karlem-Joahnem Westbergiem i Viktorem Thornem.

Najlepszy wśród juniorów okazał się Anton Eriksson, który wyprzedził swojego kolegę Ossiana Rosenberga i Norwega Magnusa Oeyaasa Haabrekke.

Wśród kobiet triumfowała Hanna Falk, a za jej plecami dobiegły Maja Dahlqvist oraz Stina Nilsson. Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn finały były w całości obsadzone reprezentantami Trzech Koron.

W zmaganiach juniorek zwyciężyła gospodyni - Linn Svahn, wyprzedzając Hannę Wilberg Rofstad z Norwegi i swoją rodaczkę Tildę Baangman.