MŚ kobiet U-17: Korea Północna wygrywa z USA, kompromitacja Niemek

• Data publikacji: 18.11.2018, 01:02

Na trwających Mistrzostwach Świata kobiet U-17 Korea Północna pokonała Stany Zjednoczone 3:0. Reprezentacja Niemiec zaliczyła ogromną wpadkę przegrywając z Kamerunem 0:1.

Trwają właśnie Mistrzostwa Świata kobiet U17 w Urugwaju. Sobotni dzień to zmagania w grupie C, w której po pierwszej kolejce prowadziły Niemki,  a także w grupie D, gdzie Kanadyjki pozostają niepokonane. W meczu reprezentacji Niemiec doszło jednak do ogromnej niespodzianki, bowiem nasze zachodnie sąsiadki przegrały z Kamerunem 0:1. Obie drużyny spotkały się również na mundialu w 2016 roku, górą wtedy były Niemki. Tym razem jednak Alice Kameni z Kamerunu w 54. minucie zdobyła jedyną bramkę w meczu i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki takiemu rezultatowi, wszystkie drużyny w grupie zachowały szanse na wyjście z grupy.

Obrończynie tytułu mistrzyń świata - Koreanki z północy gładko wygrały ze Stanami Zjednoczonymi 3:0. W świecie męskiego futbolu taki wynik mógłby się pojawić tylko w koreańskiej, propagandowej telewizji, w damskim świecie jednak Koreanki z północnej części półwyspu radzą sobie świetnie. Bramki zdobywały Yun-ok Kim, Kum-Hyang Ri oraz Kyong-Yong Kim. Dzięki temu zwycięstwu obecne mistrzynie świata pozostają w walce o wyjście z grupy (w pierwszym spotkaniu uległy Niemkom).

4.  Kamerun 3 1:3

Nie najlepiej radzą sobie sąsiadki mistrzyń świata, czyli Korea Południowa. Ich reprezentacja przegrała z Kanadą 0:2 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy D, z zerowym dorobkiem bramkowym i wiedzą, że odpadną z fazie grupowej. Kanadyjki są na przeciwległym biegunie - prowadzą w grupie i są już pewne awansu. Zawodniczki z Ameryki Północnej wygrały, mimo że ponad 20 minut grały w dziesiątkę, a z boiska z czerwoną kartką musiała zejść strzelczyni gola - Huitema.

W ostatnim meczu dnia remis Kolumbii z Hiszpanią 1:1. Spotkanie miało dziwny przebieg, bo najpierw w 52. minucie Hiszpanki wyszły na prowadzenie, by po minucie je stracić. Do końca spotkania wynik pozostał remisowy i jest to druga, ogromna niespodzianka dzisiejszego dnia, bowiem zawodniczki z Europy były mocnymi faworytkami tego starcia. O awans powalczą one z zawodniczkami z Kanady.