Gaviria najlepszym sprinterem w Kalifornii

• Data publikacji: 18.05.2018, 06:51

Drugi sprinterski etap i drugie zwycięstwo Fernando Gavirii na wyścigu dookoła Kalifornii. Na piątym etapie Kolumbijczyk pokonał Caleba Ewana i Petera Sagana.

Po czasówce przyszedł czas na etap dla sprinterów. Trasa ze Stockton do Elk Grove liczyła 176,5 kilometra i nie licząc premii górskiej trzeciej kategorii, była płaska. W ucieczce dnia znaleźli się: Tanner Putt (Stany Zjednoczone, Unitedhealthcare), Stijn Vandenbergh (Belgia, AG2R), Michael Rice (Australia, Hagens Bermans Axeon), Ruben Companioni (Kuba) i Fabian Lienhard (Szwajcaria, obaj Holowesko-Citadel). Uciekinierzy mieli szanse na dojechanie do mety przed peletonem. Ich akcja została skasowana dopiero 2 kilometry przed metą.

W sprinterskiej rozgrywce najlepszy był Fernando Gaviria. To drugi triumf Kolumbijczyka z Quick Stepu w tegorocznym wyścigu. Po raz trzeci na drugim miejscu uplasował się Australijczyk Caleb Ewan (Mitchelton Scott). Mistrz świata Peter Sagan (Bora-hansgrohe) finiszował na trzeciej pozycji. Paweł Poljański był 31., a Rafał Majka 34. Dwójka Polaków z Bora-hansgrohe przyjechała w peletonie. Trzeci z Polaków z Bory, Maciej Bodnar zajął 80. miejsce z minutową stratą. Łukasz Wiśniowski uplasował się na 104. miejscu ze stratą 5:04.

W klasyfikacji generalnej doszło tylko do jednej zmiany w czołówce. Miejscami zamienili się Brytyjczycy Adam Yates i Tao Geoghegan Hart. Yates jest teraz czwarty. Szóste miejsce, ze stratą minuty i 29 sekund do prowadzącego Tejaya van Garderena, zajmuje Rafał Majka.