ATP Finals: Zverev pierwszym finalistą!

• Data publikacji: 17.11.2018, 16:51

Alexander Zverev pokonał w pierwszym półfinale tegorocznego ATP Finals Rogera Federera 7-5, 7-6 (5) i awansował do finału zawodów kończących sezon.

W pierwszym secie obydwaj tenisiści skupili się na utrzymaniu własnego serwisu. Przez jedenaście gemów ta sztuka im wychodziła, ale przy stanie 6-5 dla Zvereva, Federer został przełamany do zera i przegrał pierwszego seta 7-5.

Drugi set również zaczął się od dwóch wygranych gemów przez serwujących (1-1). Następnie Zverev przełamał Federera, ale Szwajcar po chwili odpłacił mu się tym samym (2-2). Kolejne osiem gemów wygrali serwujących i w ten oto sposób doprowadzili do tie-breaka. Ten rozpoczął się wyrównanie (4-4), ale kolejne dwa punkty przypadły Niemcowi. Federer obronił pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej był już bezradny.