Biegi: dalekie miejsca Polaków w rywalizacji klasykiem

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 17.11.2018, 13:30

Dominik Bury zajął 17 pozycję w biegu na 15 km stylem klasycznym w przedsezonowych zawodach FIS w Bruksvallarnie. Zwyciężył Calle Halfvarsson, a w rywalizacji kobiet najlepsza była Charlotte Kalla.

Drugi dzień zmagań biegaczy w Bruksvallarnie to biegi dystansowe techniką klasyczną. Na dystanie 15 km zobaczyliśmy dwóch reprezentantów Polski, specjalizujących się w biegach długich: Dominika Burego i Mateusza Haratyka. Wczoraj Dominik pokazał się z bardzo dobrej strony w rywalizacji łyżwą (5 miejsce), w klasyku jednak spisał się słabiej. Od początku biegu młodszy z braci Burych notował czasy w okolicach 15 pozycji. Ostatecznie Dominika sklasyfikowano na 17 miejscu, ze stratą 2:46.5 do najszybszego Calle Halfvarssona. Podium uzupełnili dwaj inni Szwedzi – Victor Thorn i Gustav Eriksson. Doświadczenia w rywalizacji z seniorami zbiera Mateusz Haratyk. Bieg techniką klastyczną 20-latek ukończył na 58 miejscu ze stratą czterech i pół minuty do Halfvarssona. Sklasyfikowano 149 zawodników.

W rywalizacji kobiet na 10 km rewanż za wczorajszą porażkę wzięła Charlotte Kalla. Największa gwiazda szwedzkich biegów tym razem nie dała rywalkom szans i zwyciężyła z przewagą 25 sekund nad rewelacją zawodów - 19-letnią Fridą Karlsson. Młodziutka Szwedka (wciąż jeszcze juniorka, mistrzyni świata juniorów w skiathlonie z poprzedniego sezonu) już wczoraj zanotowała świetny bieg, kończąc rywalizację na 5 km łyżwą na 5 miejcu. Dziś zadziwiła wszystkich, pokonując w bezpośredniej walce Stinę Nilsson, Ebbę Anderson i Idę Ingemarsdotter. Sklasyfikowano 87 zawodniczek.

Jutro w Bruksvallarnie sprinty techniką dowolną. Na starcie zobaczymy odpoczywających dziś Macieja Staręgę i Kamila Burego.