MŚ U17: pogrom Japonek, Meksykanki lepsze od Brazylijek

• Data publikacji: 17.11.2018, 01:00

Za nami druga kolejka spotkań w grupach A i B. Okazałe zwycięstwo odniosły Japonki. które pokonały zawodniczki RPA 6:0. W smutnych nastrojach są natomiast Brazylijki po porażce 0:1 z Meksykankami.

Grupa A

Ghana - Finlandia 3:1 (2:0)

6' Pokuaa, 13' Abdulai, 86' Animah - 75' Kantanen

Podobnie jak w pierwszym meczu to Ghanki otworzyły wynik spotkania. W 6. minucie Mavis Owusu popędziła prawym skrzydłem, zagrała diagonalne podanie po ziemi do Millot Pokuyy, która skierowała piłkę do siatki. 7 minut później było już 2:0. Afrykanki ponownie przeprowadziły akcję prawą flanką, strzelczyni pierwszej bramki wrzuciła w pole karne na głowę Abdulai, a ta z bliskiej odległości pokonała golkiperkę Finek. To czwarte trafienie tej zawodniczki w urugwajskich mistrzostwach. W drugiej połowie groźniej zaatakowały Finki, efektem czego była honorowa bramka w ich wykonaniu. Vilma Koivisto oddała strzał, który obroniła Buoadu, ale przy dobitce Kantanen była już bez szans. Cztery minuty przed końcem regulaminowego Ghanki ustaliły wynik spotkania. Świetnym strzałem z rzutu wolnego Koivunen pokonała Grace Animah.

Urugwaj - Nowa Zelandia 1:2 (1:2)

8' Aquino - 26' Wisniewski, 36' Brown

Drugą porażkę odniosły natomiast gospodynie turnieju, mimo znakomitego początku spotkania w ich wykonaniu. W 8. minucie piłkę do siatki Nowozelandek skierowała Belen Aquino. Piłkarki z Oceanii wzięły się za odrabianie strat już w pierwszej połowie. W 26. minucie z bliskiej odległości trafiła Grace Wisniewski, a w podobny sposób 10 minut później uczyniła to Kelli Brown, zdobywając swoją drugą bramkę na tych mistrzostwach.

Grupa B

Japonia - RPA 6:0 (4:0)

4', 23' Osawa, 37'(k.) Tanaka, 41' , 55' (k.) Ito 90+1' Yamamoto

Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie Japonki w starciu z reprezentantkami RPA. Piłkarki Kraju Kwitnącej Wiśni już po pierwszej połowie prowadziły czterema bramkami. Strzelanie rozpoczęła w 4. minucie Haruka Osawa. Ta sama zawodniczka dołożyła swoje drugie trafienie w 23. minucie. Był to zarazem setny gol w historii występów Japonek na mistrzostwach w tej kategorii wiekowej. Przewagę Azjatek powiększyła, wykorzystując rzut karny z 37. minuty Tomoko Tanaka. Przed przerwą trafiła jeszcze Sara Ito. Obraz gry nie uległ zmianie po wznowieniu gry. Nadal dominowały Japonki, czego efektem były zdobyte kolejne dwie bramki. W 55. minucie Ito wykorzystała  kolejny rzut karny przyznany dla jej drużyny, a już w doliczonym czasie wynik ustaliła Yamamoto.

Meksyk - Brazylia 1:0 (1:0)

43' Buso

Tylko jedną bramkę oglądali za to kibice zgromadzeni na stadionie w Maldonado. W 43. minucie wrzutkę Reyny Reyes wykorzystała Vanessa Buso. Mistrzynie Ameryki Południowej najlepszą szansę do zdobycia gola zanotowały w 68. minucie. Wtedy po rzucie rożnym główkę Isadory z linii bramkowej wybiła Ximenia Rio. Meksykanki odniosły w ten sposób bardzo ważne zwycięstwo, które przybliża je w znacznym stopniu do awansu do ćwierćfinału.