ATP Finals: Kubot i Melo z pierwszym zwycięstwem

• Data publikacji: 16.11.2018, 14:49

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w swoim trzecim meczu grupowym odnieśli pierwsze zwycięstwo. Polsko-brazylijska para pokonała Chorwata Mate Pavica i Austriaka Olivera Maracha 7-6 (4), 6-4.

Mecz kapitalnie otworzyli Kubot i Melo, którzy już w pierwszym gemie przełamali swoich przeciwników, a następnie podwyższyli prowadzenie na 2-0. Niestety Pavic i Marach szybko odrobili straty i wyrównali stan seta na 2-2. W kolejnych gemach nie doszło już do przełamań, przez co byliśmy świadkami tie-breaka. W nim lepsi byli Polak i Brazylijczyk, którzy wygrali do czterech.

W drugim secie jako pierwsi przewagę zdobyli Pavic i Marach, którzy przełamali Polaka i Brazylijczyka, przez co objęli prowadzenie 3-1. Kubot i Melo odrobili straty i wyrównali na 3-3, a nawet objęli prowadzenie 4-3. Przy stanie 5-4 dla polsko-brazylijskiej pary Chorwat i Austriak nie utrzymali własnego podania i przegrali drugiego seta 6-4.

ATP Finals:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Mate Pavic/Oliver Marach (Chorwacja/Austria) 7-6 (4), 6-4