Michał Rogalski w ćwierćfinale Irish Open

• Data publikacji: 15.11.2018, 20:16

Dwóch reprezentantów Danii pokonał w drodze do ćwierćfinału badmintonowego Irish Open nasz jedynak w Dublinie, Michał Rogalski.

Jedyny reprezentant Polski grający na turnieju w Irlandii dał nam powody do zadowolenia. W pierwszej rundzie pokonał po wyrównanym meczu Madsa Thoergesena. Będący na "fali wznoszącej" Duńczyk postawił Rogalskiemu trudne warunki, szczególnie w pierwszym secie, kiedy po przerwie technicznej wyszedł na prowadzenie i utrzymywał je do stanu 19:12. Wtedy wydarzyło się coś, co nieczęsto widywane jest w badmintonie. Polak do końca partii wygrał dziewięć wymian i wyrwał rywalowi przegrany już praktycznie set. W drugiej partii na początku prowadził Thoegersen, ale od remisu po 12 kontrolę nad meczem przejął Rogalski, zwyciężając ostatecznie do 17.

Rywalem w drugiej rundzie był inny Duńczyk, Martin Bungaard, który do turnieju przebijał się przez eliminacje. W tym meczu aż takich emocji nie było, nasz singlista kontrolował sytuację na boisku, prowadził w obu setach od pierwszej do ostatniej wymiany. Jak najbardziej zasłużenie awansował do ćwierćfinału, w którym zagra z Niemcem Alexandrem Rooversem.