El. ME U-19: bezbramkowy remis z Irlandią Północną

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 14.11.2018, 21:50

Reprezentacja Polski do lat 19 zremisowała 0:0 z Irlandią Północną w pierwszym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy. Podopieczni Dariusza Gęsiora kolejny mecz zagrają w sobotę z Kazachstanem.

Polacy weszli w mecz całkiem przyzwoicie. Dłużej utrzymywali się przy piłce, byli agresywni i całkiem skuteczni w odbiorze. Szkoda tylko, że w żaden sposób nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Przez pierwsze pół godziny nasi reprezentanci oddali jedynie dwa strzały, a żaden z nich nie leciał w światło bramki. Z biegiem czasu gospodarze przejęli inicjatywę. Również nie byli w stanie stworzyć jakiejś stuprocentowej szansy, natomiast dość często zmuszali do interwencji Pawła Sokoła. Pierwsza połowa spotkania nie należała do wybitnych. Obie ekipy starały się coś robić, kreować grę, jednak w ich grze brakowało jakości i umiejętności.

W drugiej odsłonie działo się niewiele więcej. Polska walczyła o wygraną, jednak nie była w stanie zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy Irlandii Północnej. "Biało-czerwoni" najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie w 76. minucie meczu. Niezłym strzałem popisał się Mateusz Bogusz, lecz jego uderzenie na rzut rożny wybili zawodnicy gospodarzy. Po kornerze było nawet jeszcze niebezpieczniej, lecz Irlandczycy jakoś wyszli z opresji cało. Podopieczni Dariusza Gęsiora mogli jeszcze zdobyć zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry, ale nie zdołali celnie zagrać piłki w pole karne z rzutu wolnego.

W drugim spotkaniu turnieju, Serbia zremisowała z Kazachstanem 2:2.

IRLANDIA PÓŁNOCNA - POLSKA 0:0

Irlandia Północna: Dunne – Balmer, Leighton, Finlayson – O'Mahony, Mccalmont, Williams, Palmer, Donnelly – Mccan, Lewthaite (82. Smyth)

Polska: Sokół – Michalski, Nawrocki, Kiwior, Grabowski – Kisiel – Tabiś (89. Łoś), Bogusz, Żurawski, Skóraś (77. Młyński) – Sobol (69. Wełniak)

Żółte kartki: Donnelly, McCann - Bogusz

Sędzia: Irfan Peljto (Bośnia i Hercegowina)