ATP Finals: Kubot i Melo z drugą porażką

• Data publikacji: 14.11.2018, 20:22

Łukasz Kubot i Marcelo Melo odnieśli drugą porażkę w ATP Finals. Polsko-brazylijska para przegrała z Francuzami Pierrem-Huguesem Herbertem i Nicholasem Mahutem 2-6 4-6.

Od początku mecz nie układał się po myśli Kubota i Melo. Już w gemie otwarcia zostali przełamani. Ich rywale grali znacznie pewniej, nie popełniali błędów i kontrolowali wydarzenia na korcie. Pozwoliło im to na kolejnego breaka w 5. gemie i ostatecznie wygranie seta 6-2.

Druga odsłona spotkania zaczęła się bardzo podobnie – od przełamania na korzyść Herberta i Mahut. Pomogła im w tym słaba forma serwisowa Kubota. Polski tenisista był dziś niepewny w tym elemencie gry. Tym razem Polakowi i Brazylijczykowi udało się uchronić przed kolejną stratą podania, jednak wyrównać nie zdołali. W efekcie przegrali seta 4-6 i pożegnali się z szansami na półfinał. Pojutrze czeka ich jeszcze pożegnalny mecz z Oliverem Marachem i Mate Paviciem.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut (FRA) 2-6 4-6