ATP Finals: Djoković znów zachwyca!

• Data publikacji: 14.11.2018, 16:55

Novak Djoković potwierdza znakomitą dyspozycję z ostatnich miesięcy. Serb w drugim swoim występie w ramach ATP Finals rozgrywanych w Londynie nie dał szans Niemcowi Alexandrowi Zverevowi, wygrywając pewnie w dwóch setach 6:4, 6:1.

Pojedynek pokoleniowy 31-letniego Nole z o dziesięć lat młodszym Zverevem zapowiadał się niezmiernie ciekawie. Obaj panowie przystępowali do meczu w dobrych humorach po wygranych meczach otwarcia bez straty seta. Początek spotkania uwidocznił skuteczność serwisu po obu stronach siatki. Niemiec głównie dzięki kilku asom i trafianiu pierwszym podaniem dotrzymywał kroku liderowi rankingu ATP. Przy stanie 4:4 to właśnie Zverev miał dwie okazje na przełamanie, lecz Djoković po profesorsku obronił się przed stratą serwisu i sam poszedł za ciosem w kolejnym gemie. Zverev rozpamiętywał niewykorzystane sytuacje, a triumfator czternastu turniejów wielkoszlemowych nie mógł z tego nie skorzystać. Przy trzeciej piłce setowej dla Serba Zverev popełnił pierwszy podwójny błąd serwisowy w meczu, ale niestety dla niego w najgorszym możliwym momencie.

W drugiej odsłonie pojedynku sytuacja wyklarowała się zdecydowanie szybciej. Nole już w czwartym gemie przejął inicjatywę i odebrał serwis turniejowej "trójce". Od tego momentu młody Niemiec pogubił się już całkowicie i wygrał tylko jeden punkt, tracąc w międzyczasie podanie do 0.

Djoković jest już niemal pewny udziału w półfinale, a forma, jaką prezentuje kreuje go na głównego kandydata do końcowego triumfu.

Novak Djoković (Serbia, 1) - Alexander Zverev (Niemcy, 3) 6:4, 6:1.