Piłka nożna: Polki rozbiły Bośnię i Hercegowinę!

• Data publikacji: 13.11.2018, 19:00

W Kluczborku odbył się mecz towarzyski kobiet pomiędzy Polską, a Bośnią i Hercegowiną. Nasze reprezentantki były faworytkami i nie zawiodły. Pewnie i znacznie pokonały rywalki z Bałkanów. To był ostatni mecz naszej reprezentacji w tym roku.

Przed meczem nastroje w naszej reprezentacji mogła nieco popsuć informacja o urazie Pauliny Dudek. Zawodniczka Paris Saint Germain była afiszowana do gry w wyjściowej "11", jednak w ostatniej chwili musiała zostać zastąpiona przez Sylwię Matysik.

Nie podcięło to jednak skrzydeł naszym zawodniczkom. Od początku spotkania Polki prowadziły grę. Nie pozwalały Bośniaczkom na przeprowadzenie groźniejszych akcji, a same kilka takich stworzyły. Jednakże ze względu na niedokładność naszych reprezentantek w pobliżu pola karnego rywalek, na bramkę trzeba było czekać aż do 38. minuty. Wtedy to Dominika Grabowska wstrzeliła piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Bośniaczki interweniowały na tyle nieporadnie, że piłkę do własnej bramki skierowała Marina Lukić. Dzięki temu na przerwę Polki schodziły prowadząc.

W drugiej połowie Polki do ofensywnej gry dołożyły lepszą skuteczność. Dzięki temu w 64. minucie Emilia Zdunek podwyższyła prowadzenie, wykorzystując dośrodkowanie spod linii końcowej od Eweliny Kamczyk. Piłka jeszcze odbiła się od jednej z Bośniaczek i wpadła do siatki. Już dwie minuty później było 3-0. Fenomenalnym uderzeniem z kilkudziesięciu metrów z boku boiska prosto w okienko popisała się Kamczyk. Równie piękny był gol na 4-0 w 80. minucie. Gabriela Grzywińska z rzutu wolnego z ponad 20 metrów przymierzyła w lewy górny róg bramki. W ostatnich 10 minutach Polki miały jeszcze swoje okazje, ale nie podwyższyły już wyniku.

Polska – Bośnia i Hercegowina 4:0 (1:0)

Bramki: 38' Lukić (s.), 64' Zdunek, 66' Kamczyk, 80' Grzywińska

Wyjściowe składy:

Polska: Szymańska – Sikora, Matysik, Mesjasz, Wiankowska – Grabowska, Grzywińska, Balcerzak, Kamczyk, Winczo – Jaszek

BiH: Haracić – Spahić, Hasambegović, Krso, Lukić – Hadzić, Aleksić, Kapetanović, Medić – Vujadin, Kamerić

Sędzia: Karolina Tokarska