ATP Finals: falstart Federera

• Data publikacji: 12.11.2018, 09:53

Roger Federer przegrał w swoim pierwszym meczu ATP Finals 2018 z Japończykiem Keiem Nishikorim 6-7 (4), 3-6.

Pierwszy set był bardzo niespotykany. Przez dwanaście gemów żaden z tenisistów nie wygrał swojego gema serwisowego i mieliśmy tie-break, którego lepiej rozpoczął Nishikori od prowadzenia 5-1. Federer zmniejszył straty do dwóch punktów (4-6), ale ostatecznie to Japończyk wygrał do czterech.

Drugi set również był wyrównany, ale przy stanie 3-2 dla Nishikoriego, Federer stracił własne podanie, a nastęnie Japończyk podwyższył swoje prowadzenie do trzech gemów (5-2). Szwajcar wygrał jeszcze gema przy swoim serwisie, ale Japończyk zakończył spotkanie w następnym gemie, wygrywając drugiego seta 6-3.