EIHC Gdańsk: Polska kończy turniej na ostatnim miejscu

• Data publikacji: 11.11.2018, 19:35

Polacy przegrali z Austrią 0:2. To druga porażka Polski na turnieju EIHC w Gdańsku. Biało-czerwoni zajęli ostatnie miejsce w tabeli. Turniej wygrała reprezentacja Austrii.

Przed rozliczeniem Polaków z turnieju zorganizowanego w Gdańsku trzeba przypomnieć jeszcze raz, że nasza reprezentacja grała w okrojonym składzie. Zaległości finansowe PZHL wobec hokeistów zmusiły wielu czołowych graczy do protestu, w ramach którego nie przyjechali na zgrupowanie. Wśród zawodników są między innymi Krystian Dziubiński, Marcin Kolusz czy Maciej Kruczek. Zamiast gwiazd do Gdańska przyjechało wielu młodych zawodników, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na tle czołowych reprezentacji świata. Pierwszy dzień turnieju został jednak anulowany, ze względu na dziurę, która powstała w lodzie i nie została załatana. Incydent miał miejsce w trakcie meczu Polski z Danią (przerwany w 42. minucie przy wyniku 1:0 dla Polski). Dopiero drugi dzień upłynął bez problemów organizacyjnych. Trzeci dzień rozpoczęli hokeiści z Norwegii i Danii. Norwegowie wygrali 1:0.

Cały turniej zamykał mecz Polski z Austrią. Od początku widać było, że Polacy nie mają już sił. Austriacy z łatwością rozgrywali akcje w tercji gospodarzy, nie pozwalali swoim przeciwnikom na zbyt wiele. Biało-czerwoni pierwszy strzał oddali dopiero w 6. minucie spotkania! W pierwszej części meczu bezsprzecznym bohaterem był bramkarz - Przemysław Odrobny, który powstrzymał każdy strzał Austriaków.

W drugiej tercji Polacy nie mieli już tyle szczęścia. Goście już w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Do siatki trafił Kevin Macierzynski, który na raty pokonał Odrobnego. Mimo prowadzenia, Austriacy nie zamierzali się zatrzymywać. Bombardowany strzałami Odrobny skapitulował po raz drugi w 28. minucie. Haudum minął obrońcę, podał do środka, a tam Oberkofler skierował krążek do odsłoniętej siatki! W 33. minucie byliśmy bliscy strzelenia bramki kontaktowej, ale Neupauer zmarnował sytuację 2vs1.

W trzeciej tercji Austriacy ani przez moment nie pomyśleli, by zwolnić nieco tempo. Dzisiaj bezsprzecznie byli po prostu lepszym zespołem. Polacy nie potrafili nawiązać walki. W ostatnich 20 minutach jedyny groźny strzał należał do Mateusza Bepierszcza. W 55. minucie trzecią bramkę dla Austrii mógł zdobyć Schneider, ale po raz kolejny górą w pojedynku sam na sam został Przemysław Odrobny. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości i to oni wygrywają turniej EIHC w Gdańsku. Polacy zajmują czwarte, ostatnie miejsce. Można jednak powiedzieć, że zarówno w 42 minutowym spotkaniu z Danią, a także w meczu z Norwegią nasza nie do końca pełna reprezentacja zaprezentowała się co najmniej przyzwoicie.

Polska - Austria 0:2 (0:0; 0:2; 0:0)

0:1 K. Macierzynski 22:39

0:2 D. Oberkofler 27:48