Puchar Federacji: Czeszki po raz jedenasty triumfatorkami!

• Data publikacji: 11.11.2018, 16:26

Czeskie tenisistki po raz jedenasty zostały triumfatorkami Pucharu Federacji! Nasze południowe sąsiadki pokonały Amerykanki 3-0, a zwycięstwo na wagę triumfu w całej imprezie odniosła Katerina Siniakova.

W meczu otwierającym całe spotkanie wystąpiły Barbora Strycova i Sofia Kenin. Pierwszy set toczył się bardzo równo i swoje rozstrzygnięcie znalazło dopiero w tie-breaku, gdzie górą była Amerykanka wygrywając do pięciu.

Drugi set miał już zupełnie inne oblicze. Strycova od początku do końca dyktowała swoje warunki gry, a Kenin nie potrafiła jej się przeciwstawić i przegrała drugą partię 1-6.

Decydującą partię lepiej rozpoczęła Czeszka, która szybko przełamała Amerykankę i wyszła na prowadzenie 2-0. Strycova utrzymała przewagę przełamania do końca i triumfowała w trzecim secie 6-4 zdobywając dla swojej reprezentacji pierwszy punkt w meczu z Amerykankami.

Barbora Strycova - Sofia Kenin 6-7 (5), 6-1, 6-4

W drugim meczu wystąpiły Katerina Siniakova i Alison Riske. Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla Czeszki, która szybko przełamała swoją rywalkę i objęła prowadzenie 4-1. Ostatecznie Siniakova wygrała pierwszego seta 6-3.

Drugiego seta lepiej rozpoczęła Riske. Amerykanka przełamała Czeszkę i wyszła na prowadzenie 3-1. Siniakova odrobiła jednak straty i wyrównała na 3-3. Riske ponownie zdobyła przewagę przełamanie i przy stanie 5-4 serwowała po zwycięstwo w drugim secie, ale Czeszka znowu odrobiła straty i wyrównała stan seta na 5-5. Ostatecznie o losach drugiej partii zadecydował tie-break w którym górą była Siniakova wygrywając do dwóch.

Katerina Siniakova - Alison Riske 6-3, 7-6 (2)

W decydującym dla Amerykanek meczu zagrały ponownie Siniakova i Sofia Kenin. Pierwsza partia lepiej rozpoczęła się dla naszej sąsiadki z południa, która zdobyła przełamanie i prowadziła 3-1 oraz 5-3. Kenin zdołała wyrównać na 5-5, ale kolejne dwa gemy zdobyła Czeszka i wygrała pierwszego seta 7-5.

Drugi set ponownie lepiej rozpoczął się dla Czeszki. Siniakova prowadziła już 3-0, ale straciła całą przewagę i również nie zdołała odwrócić losów tego seta i przegrała go 5-7.

Decydująca partia zaczęła się tak samo jak poprzednia. Siniakova ponownie wyszła na prowadzenie 3-0 i 4-1. Kenin odrobiła straty i wyrównała stan seta na 4-4, a nawet przy stanie 5-4 Amerykanka serwowała po zwycięstwo w meczu, ale Czeszka odrobiła stratę przełamania, a następnie wygrała dwa kolejne gemy i triumfowała w trzecim secie 7-5 doprowadzając tym samym do zwycięstwa reprezentacji Czech w całych tegorocznych rozgrywkach Pucharu Federacji.

Katerina Siniakova - Sofia Kenin 7-5, 5-7, 7-5