Biegi: kolejny świetny start juniorek i zwycięstwo Izabeli Marcisz!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 11.11.2018, 13:58

Przez trzy dni w fińskim Olos polskie zawodniczki rywalizowały w ramach Pucharu FIS w biegach narciarskich. Również w niedzielę - na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym - świetny wynik uzyskały nasze juniorki. Zwycięstwo wywalczyła Izabela Marcisz, a w pierwszej 10-tce zameldowały się cztery Polki!

Wczoraj nasze młode biegaczki nie zostawiły złudzeń reszcie rywalek i w gronie juniorek rozstrzygnęły między sobą o podziale pierwszych czterech miejsc na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym juniorek. Wygrała Izabela Marcisz, przed Elizą Rucką, Weroniką Kaletą i Magdaleną Kobielusz. Dziś na Polki czekał start na dwukrotnie dłuższym dystansie techniką dowolną i ponownie wypadł on bardzo dobrze.

Ponowne zwycięstwo zanotowała dziś Izabela Marcisz, choć nie przyszło ono łatwo. Po pierwszych pięciu kilometrach nasza zawodniczka traciła 2,2 sekundy do prowadzącej Łotyszki - Patriciji Eiduki. W drugiej części dystansu rywalka jednak osłabła, a Marcisz w bardzo dobrym stylu zwyciężyła z czasem 22:45,3, uzyskując na finiszu przewagę aż 17,3 sekundy. Na ostatnich pięciu kilometrach Polka dołożyła Łotyszce prawie 20 sekund - to rewelacyjny rezultat. Na trzecim miejscu przybiegła Norweżka - Julie Waltenberg (+56,0).

Inne Polki nie stanęły na podium, ale ich występ też należy zapisać na plus. Na czwartym miejscu znalazła się Weronika Kaleta (+1:07,2), oczko niżej uplasowała się Monika Skinder (+1:12,3), a na szóstym miejscu znalazła się Magdalena Kobielusz (+1:15,9).

+1:15,9

Tak dobrze nie poszło seniorkom, wśród których startowały dwie Polki. Na 12. lokacie zameldowała się na mecie Urszula Łętocha, ze stratą 1:27,2 do zwyciężczyni biegu Natalii Nepriajewej. Rosjanka była lepsza o 9,8 sekundy od Niemki Victorii Carl oraz o 30,2 sekundy od drugiej naszej zachodniej sąsiadki - Sandry Ringwald. Biegu nie ukończyła druga z Polek - Agata Warło.

Wśród mężczyzn Polacy nie startowali. W gronie seniorów najlepszy okazał się Andrey Melinchenko, który wyprzedził o ponad 11 sekund swojego rodaka i faworyta tego biegu - Aleksandra Bolszunowa. Na trzecim miejscu uplasował się Matti Heikkinen z Finlandii (+25,7). Wśród juniorów bieg zdominował Kazach Nikita Gridin, wygrywając z dwoma Białorusinami - Wladislawem Hrybau oraz Aleksandrem Tseliukiem.