Rogalski przegrywa w ćwierćfinale

• Data publikacji: 10.11.2018, 14:49

Michał Rogalski przegrał z Duńczykiem Rasmusem Messerschmidtem w ćwierćfinale badmintonowego Norwegian International.

Jedyny polski badmintonista, który grał dziś jeszcze w turnieju Norwegian International nie sprostał nieznacznie wyżej notowanemu rywalowi. Duńczyk dominował na korcie, zwłaszcza w drugim secie. Polak próbował walczyć, grał ambitnie, nie odpuszczał, ale dziś był słabszy - popełniał więcej błędów, jego ataki były mniej precyzyjne i mocne. Mecz skończył się wynikiem 15:21 i 10:21 po 34 minutach gry. Była to trzecia wygrana Messerschmidta w trzecim meczu z Rogalskim w historii.

Duńczycy generalnie zdominowali turniej w Sandenfjord. W półfinałach singli mają trzech reprezentantów, w deblach i mikście aż osiem par. Tylko w singlu pań końcowe zwycięstwo przypadnie na pewno przedstawicielowi innej nacji. Zakończenie turnieju jutro.

Michał Rogalski - Rasmus Messerschmidt (Dania) 15:21, 10:21