Michał Rogalski w ćwierćfinale Norwegian International

• Data publikacji: 09.11.2018, 21:00

Michał Rogalski awansował do ćwierćfinału badmintonowego Norwegian International. Sztuka nie udała się Alanowi Ostrowskiemu i Pawłowi Pietryi.

Norwegian International, rozgrywany w Sandefjord, to kolejny turniej, w którym zobaczyć możemy polskich badmintonistów. Michał Rogalski, rozstawiony w nim z  numerem 6. rozegrał dziś dwa spotkania. W pierwszej rundzie pokonał po ciężkiej walce i przegranym 20:22 pierwszym secie Jamajczyka Samuela O'Brien Rickettsa. W drugiej rundzie zwycięstwo przyszło szybciej i nieco łatwiej. Węgier Gergo Pytel nie zdołał wygrać seta. choć w obu rozegranych był równorzędnym przeciwnikiem Polaka. W ćwierćfinale nasz singlista zmierzy się z Rasmusem Messerschmidtem z Danii.

Dwie gry rozegrali dziś także Paweł Pietryja i Alan Ostrowski, w obu przypadkach rywalami byli Norwegowie. Niestety ich bilans był tylko remisowy. W pierwszej rundzie nasza para bardzo pewnie wyeliminowała Leifa Hevdena Eiminda i Oysteina Hovdena Eiminga. Bracia zdołali uzbierać 12 i 11 punktów. "Pomścili" ich Mads Marum i Mattias Xu, którzy dość szczęśliwie, w minimalnym wymiarze wygrali dwa sety z polską parą i zagrają w ćwierćfinale swojego narodowego turnieju.