Skoki na trampolinie – MŚ: pierwszy medal dla Chin

• Data publikacji: 08.11.2018, 21:43

Rozdano pierwsze medale 33. Mistrzostw Świata w skokach na trampolinie. Reprezentacja Chin stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal. Srebro trafiło w ręce gimnastyków z Portugalii, natomiast brąz do Rosjan.

Odbywające się dzisiaj (8.11) kwalifikacje w wieloboju wyłoniły pięć najlepszych zespołów, które kilka godzin później rywalizowało o pierwsze medale 33. Mistrzostw Świata. Złoto powędrowało do reprezentacji Chin, która w łącznej klasyfikacji okazała być się najlepsza. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Portugalii. Brąz powędrował w ręce gimnastyków z Rosji. Na czwartym miejscu uplasowali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych, natomiast ostatnie miejsce zajęli rosyjscy zawodnicy.

Poza finałem w wieloboju, drugi dzień Mistrzostw Świata obfitował w kolejne kwalifikacje. Skoki synchroniczne na trampolinie zaprezentowały zawodniczki, wśród których osiem najlepszych uzyskało awans do finału. Najlepsza okazała być się reprezentantka Japonii Hikaru Mori, która za dwa oddane skoki uzyskała najwyższy wynik – 88.670 pkt. Kwalifikacje w skokach na podwójnej mini-trampolinie wygrała Melania Rodriguez z Hiszpanii, która uzyskała 70.300 pkt oraz kwalifikację do finału.

O kwalifikację w skokach synchronicznych na trampolinie walczyli również mężczyźni. Wśród nich najlepszy okazał się być reprezentant Chin Xiao Tu, który zdobył za swoje skoki 94.930 pkt. Zaraz za nim uplasował się zawodnik z Białorusi. Aktualnie trzecią pozycję zajmuje Australijczyk. Panowie rywalizowali także w skokach na ścieżce. Tutaj najlepszy był Vadim Afanasev z Rosji. Ośmiu najlepszych zawodników uzyskało awans do finału, który odbędzie się w sobotę (10.11).