Austrian Open: Partyka i Grzybowska-Franc w ćwierćfinale

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 08.11.2018, 20:49

Natalia Partyka oraz Katarzyna Grzybowska-Franc awansowały do 1/4 finału rozgrywanego w Austrii turnieju z cyklu ITTF Platinum Series. Polki pokonały dzisiaj 3:1 reprezentantki Tajwanu Hsien-Tzu Cheng i Hsing-Yin Liu.

Świetnie ułożył się dla Natalii Partyki oraz Katarzyny Grzybowskiej-Franc dzisiejszy mecz. Polki rozpoczęły pojedynek od wygranego seta 11:4. Druga partia padła łupem rywalek z Tajwanu, ale później przy stole dominowały już nasze reprezentantki. Trzeci set wygrały ponownie do czterech i awans przypieczętowały w czwartej odsłonie, wygrywając ją 11:8.

W ćwierćfinale biało-czerwone czeka jeszcze trudniejszy pojedynek. Ich rywalkami będą rozstawione z nr 1 z Japonki Hina Hayata i Mima Ito.

Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc - Hsien-Tzu Cheng/Hsing-Yin Liu (Tajwan) 3:1 (11:4, 8:11, 11:4, 11:8)

Nie udało się Partyce przebrnąć 1/8 finału miksta. Razem z Jakubem Dyjasem musieli uznać wyższość reprezentantów Hongkongu - Chun Ting Wong i Hoi Kem Doo. Nasi reprezentanci byli blisko zwycięstwa, mieli nawet w decydującym secie dwa punkt przewagi, ale końcówka należała do Azjatów.

Natalia Partyka/Jakub Dyjas - Chun Ting Wong/Hoi Kem Doo (Hongkong) 2:3 (11:6, 4:11, 11:13, 11:7, 9:11)