MŚJ w badmintonie: Polacy wygrywają z Mongolią

MŚJ w badmintonie: Polacy wygrywają z Mongolią

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 08.11.2018, 17:04

Wreszcie dobre informacje napłynęły z mistrzostw świata juniorów w badmintonie. Nasza drużyna mieszana pokonała Mongolię 3:1 i zagra o miejsce 37. w końcowej tabeli mistrzostw.

 

Zwycięstwo z Mongolią naszym reprezentantom nie przyszło łatwo. Dobrze mecz otworzyli Mikołaj Wrzalik i Agnieszka Foryta, wyraźnie wygrywając miksta. Po następnej grze było już jednak 1:1, bo Andrzej Niczyporuk przegrał w dwóch setach z Sumiyasurenem Enkhbatem. Prowadzenie naszej drużynie przywróciła Julia Pławecka, która po raz pierwszy na tych mistrzostwach wyszła do gry pojedynczej. Polka pokonała Munkhnar Lkhagvasuren w dwóch ekspresowych setach. Zwycięstwo w meczu zapewnili ostatecznie Mikołaj Szymanowski i Mikołaj Wrzalik, pokonując mongolską parę w trzech wyrównanych setach. 

 

W ostatnim meczu, którego stawką będzie 7. miejsce na czempionacie zagrają Polacy jutro z Macau. 

 

Polska - Mongolia 3:1

Mikołaj WRZALIK/Agnieszka FORYTA - Temuulen GOMBODORJ/Badamlyankhua BATBAYAR 1:16, 21:12

Andrzej NICZYPORUK - Sumiyasuren ENKHBAT 13:21, 15:21

Julia PŁAWECKA - Munkhnar LKHAGVASUREN 21:6, 21:5

Mikołaj SZYMANOWSKI/Mikołaj WRZALIK - Sumiyasuren ENKHBAT/Temuulen GOMBODORJ 21:9, 14:21, 21:17

 

Bartosz Szafran – Poinformowani.pl

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.