Skoki na trampolinie – MŚ: Polacy bez awansu

• Data publikacji: 07.11.2018, 18:19

Nieudany start i brak kwalifikacji do półfinałów – tak dla reprezentantów Polski rozpoczęły się 33. Mistrzostwa Świata, które wystartowały dziś (7.11) w St. Petersurgu. Maciej Wyskiel oraz Łukasz Jaworski nie awansowali do półfinałów. Dorota Bałko zadebiutowała na 21. miejscu w skoku na ścieżce.

Występy biało-czerwonych podczas rozpoczętych dzisiaj (7.11) 33. Mistrzostw Świata niestety nie były udane. W rywalizacji indywidualnej mężczyzn udział wzięło dwóch reprezentantów Polski. Maciej Wyskiel w łącznej klasyfikacji zajął odległe 44. miejsce. Polak za dwa zaprezentowane skoki na trampolinie uzyskał zaledwie 104.875 pkt. Drugi z naszych reprezentantów Łukasz Jaworski zajął równie daleką 47. pozycję z wynikiem 104.325 pkt. Na etapie kwalifikacji prowadzenie objął reprezentant Chin Lei Gao. Do półfinałów, które odbędą się 10.11 awans uzyskało 25. najlepszych zawodników. Wśród kobiet w indywidualnych skokach na trampolinie najlepsza była reprezentantka Rosji. Yana Pavlova zdobyła najwięcej punktów i tym samym objęła prowadzenie nad rywalkami. Miejsce drugie i trzecie zajęły reprezentantki Chin. 25. najlepszych pań zobaczymy w najbliższą sobotę w półfinale. W rywalizacji nie brały udziału zawodniczki z Polski.

Swój pierwszy start na Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów zaliczyła Dorota Bałko rywalizująca w skokach na ścieżce. Reprezentantka Polski zajęła 21. miejsce z wynikiem 58.500 pkt. Na prowadzeniu znalazła się Chinka Fangfang Jia, która uzbierała łącznie 71.600 pkt. Osiem najlepszych gimnastyczek powalczy 9.11 o medale Mistrzostw Świata.

Skoki na podwójnej mini-trampolinie zaprezentowali mężczyźni. Na etapie kwalifikacji najlepszy okazał się być Rosjanin Mikhail Zalomin, a zaraz za nim uplasował się jego rodak. Vasilii Makarskii za dwa oddane skoki na mini-trampolinie uzyskał 75.100 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się Alejandro Bernardez z Hiszpanii. W finale, który odbędzie się 9. Listopada zobaczymy ośmiu najlepszych zawodników.