Next Gen Finals: Hubert Hurkacz pokonuje Jaume Munara

• Data publikacji: 07.11.2018, 16:17

Hubert Hurkacz w swoim drugim spotkaniu zmierzył się z Hiszpanem Jaume Munarem sklasyfikowanym na 76. miejscu w rankingu ATP. Spotkanie to dla obu tenisistów było o być albo nie być w turnieju, ponieważ obaj panowie przegrali swoje pierwsze spotkania. Na szczęście dla polskich fanów to Hubert wyszedł zwycięsko z tego meczu.

Hubert Hurkacz w dniu wczorajszym stoczył wyrównany mecz z Amerykaninem Francesem Tiafoe, który ostatecznie przegrał 1:3. Hubert pokazał się z bardzo dobrej strony prezentując sporo ciekawych zagrań. Dzisiejszym rywalem Polaka był Jaume Munar, który również przegrał swoje pierwsze spotkanie z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem. Dlatego mecz ten był bardzo ważny dla obu tenisistów ze względu na to, że który przegra swoje spotkanie to pożegna się z turniejem już na fazie grupowej.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando serwujących. W szóstym gemie Hiszpan serwował po to aby doprowadzić do tie-breaka, lecz w tym momencie Hubert włączył wyższy bieg czego, efektem były 4 piłki setowe. Munara było stać tylko na obronę 3 z 4 piłek i to Polak mógł się cieszyć z wygrania pierwszego seta.

W drugim secie Hubert przełamał Munara na 3:1 i już wydawało się, że wygra drugą partię to niespodziewanie Polak w kolejnym gemie stracił swój serwis wygrywając zaledwie jeden punkt. Hiszpan po raz kolejny serwował po to aby doprowadzić do tie-breaka i po raz kolejny nie wytrzymał presji. Hubert Hurkacz po dwóch setach prowadził już 4:2, 4:2 i był na bardzo dobrej drodze aby pozostać w walce o awans do półfinału.

Niestety w trzeciej i czwartej partii szczęście opuściło Huberta Hurkacza i to Hiszpan zaczął wygrywać decydujące punkty. Trzeciego seta Hubert przegrał 2:4, a czwartego w tie-breaku 5:7. W decydującym piątym secie Polak nie pozostawił żadnych wątpliwości kto zasłużył bardziej na zwycięstwo. Hubert dwukrotnie przełamał Munara i wygrał 4:1, a całe spotkanie 3:2.