Next Gen Finals: pierwszy mecz z przegraną Hurkacza

• Data publikacji: 06.11.2018, 21:05

W pierwszym meczu Next Gen Finals, rozgrywanego w nowej formule, Hubert Hurkacz zmierzył się z Francesem Tiafoe. To spotkanie nie należało do udanych.

Tegoroczna edycja wprowadza kilka zmian w turnieju. Spotkania rozgrywane są w nieco innym formacie, czyli tzw. tenisa błyskawicznego. Hurkacz i Tiafoe rozpoczęli od szybkiego wygrania własnych podań. Jednak w czwartym gemie reprezentant USA przełamał Polaka, który nie zdołał odrobić tej straty. Pierwszego seta przegrał 1:4.

Miał szansę, by podjąć walkę w kolejnych odsłonach. Nie było to łatwe, bo po drugiej stronie siatki stał faworyt turnieju. Tym razem do wygrania breaka przez Amerykanina doszło na 3:2, a kolejny gem przypieczętował zwycięstwo w drugim secie.

Sytuacja odmieniła się w trzeciej partii. Hurkacz zaczął grać swoje. Choć Tiafoe miał trzy szanse na przełamanie naszego tenisisty, to Polakowi udała się ta sztuka na 4:2. Zbliżył się o jednego seta do wymagającego przeciwnika.

W ostatniej odsłonie trwała zacięta walka o każdy punkt. Panowie wygrywali swoje podania, doprowadzając do tie-breaka. Tam toczyli bój na śmierć i życie. Żaden nie odpuszczał. Tiafoe miał na koncie aż cztery piłki meczowe, dostając dar od Hurkacza, który popełnił podwójny błąd serwisowy.

Frances Tiafoe (USA) - Hubert Hurkacz (POLSKA) 3:1 (4:1 4:2 2:4 4:3(10)