Cwalina i Bochat przegrywają w finale Hungarian International

• Data publikacji: 04.11.2018, 19:52

Adam Cwalina i Miłosz Bochat przegrali finałowy mecz Hungarian International.

Rywalami polskiej pary byli rozstawieni z dwójką Duńczycy David Daugaard i Frederik Soegaard. W pierwszym secie byliśmy świadkami wyrównanej gry. W samej końcówce polska para zanotowała efektowną serię sześciu wygranych z rzędu wymian i wygrała seta do 16. W drugim secie sytuacja się odwróciła - po przerwie technicznej, przy której Duńczycy prowadzili 11:10, nasz debel "stanął". Do końca ugrał już tylko dwa punkty. Konieczna była więc do rozstrzygnięcia partia numer 3. Tu od początku Duńczycy zbudowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końcowych wymian. Wygraną w turnieju zapewnili sobie po czwartej lotce meczowej.

Adam Cwalina/Miłosz Bochat - David Daugaard/Frederik Soegaard 21:16, 12:21, 12:21

Duńczycy na Węgrzech odnieśli jeszcze dwa triumfy. W singlu Rasmus Messerschmidt pokonał Victors Svendesna, także Duńczyka, zaś w mikście triumfowali Joel Eipe i Mette Poulsen. W singlu pań najlepsza okazała się Turczynka Neslihan Yigit, zaś w grze podwójnej triumfowały Ekaterina Bolotova i Alina Davletova z Rosji.

Tymczasem w Saarbrucken zakończył się turniej SaaroLorLux Open, w którym startowali Michał Rogalski i mikst Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska (o ich występach pisaliśmy w tym tygodniu). Największym wygranym turnieju okazał się Marcus Ellis, który wraz z Chrisem Langridge triumfował w deblu, zaś w duecie z Lauren Smith okazał się najlepszy w mikście. Rewelacyjną dyspozycję potwierdziły Bułgarki Stefani i Gabriela Stoeva. Bułgarki w kapitalnym finale pokonały Indonezyjki Ni Ketut Istarani i Rizki Pradipta i umocniły swoje miejsce w czołowej dziesiątce rankingu BWF. Singlowe triumfy świętowali Yanyan Cai z Chin oraz Hindus Subhankar Dey, który w II rundzie wyeliminował legendarnego Lin Dana.