Narciarstwo dowolne: szwajcarska dominacja w big air

• Data publikacji: 04.11.2018, 18:37

Dziś we włoskiej Modenie odbyły się drugie zawody Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym, w konkurencji big air. Zwyciężyli reprezentanci Szwajcarii oraz Norwegii.

W finałowych zmaganiach kobiet wystartowało sześć zawodniczek, z których najlepsza okazała się Szwajcarka Mathilde Gremaud. Łącznie uzyskała 172,5 pkt. Na drugim miejscu, ze stratą 12,25 pkt., uplasowała się jej rodaczka Sarah Hoefflin. Natomiast trzecie miejsce przypadło Niemce Kei Kuehnel, która zdobyła 159 pkt.

Wśród mężczyzn, w finale, zaprezentowało się dziesięciu zawodników. Zwyciężył reprezentant Norwegii Birk Ruud z notą 178,25 pkt. Drugie miejsce zajął Amerykanin Alexander Hall, który zdobył 177,5 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął zaś, zwycięzca poprzednich zawodów w Cardronie - Andri Ragettli ze Szwajcarii - 173,75 pkt.