Skateboarding - MŚ: udane zwieńczenie sezonu Pedro Barrosa

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 04.11.2018, 18:43

Brazylijczyk Pedro Barros oraz Japonka Sakura Yosozumi okazali się bezkonkurencyjni w zakończonych dzisiaj mistrzostwach świata w skateboardingu. Jedyna Polka w światowej czołówce - Amelia Brodka nie wystartowała w eliminacjach wskutek poważnego wypadku podczas treningu.

72 zawodników z 23 państw rywalizowało ze sobą o tytuł mistrza świata. Górą okazał się Brazylijczyk Pedro Barros, który uzyskał 86,71 pkt. Zawodnik ten ma za sobą bardzo udany sezon. W zeszłym tygodniu stał na podium ostatnich zawodów z cyklu Vans Park Series, a także został wicemistrzem całego cyklu. Tym razem zdobył najcenniejsze trofeum w skateboardingowym świecie. Srebrny medal wywalczył reprezentant Stanów Zjednoczonych Heimana Reynolds, dla którego jest to największe osiągnięcie w dotychczasowej międzynarodowej karierze. Podium uzupełnił 15-letni Australijczyk Keegan Palmer.

1. Pedro Barros (Brazylia) 86,71 pkt
2. Heimana Reynolds (USA) 84 pkt
3. Keegan Palmer (Australia) 81 pkt

Kapitalny popis jazdy dała w Nanjing Japonka Sakura Yosozumi. Jej kombinacja ewolucji w powietrzu wraz z efektownymi sztuczkami na rampie dały 59 punktów i pewne zwycięstwo w zawodach. Drugie miejsce zajęła Kisa Nakamura, która straciła do triumfatorki blisko siedem oczek. Na taką stratę przełożył się głównie błąd w końcówce podczas lądowania. Podium uzupełniła Australijka Poppy Starr Olsen.

Poza medalistkami z bardzo dobrej strony pokazały się utalentowane Japonki. 12-letnia Misugi Okamoto zajęła 5. miejsce, a 10-letnia Kokona Hiraki uplasowała się na 7. pozycji. Sporym zaskoczeniem jest brak medalu dla USA. Pod nieobecność Brighton Zeuner największe nadzieje wiązano z występem Jordyn Barratt, która stać było jedynie na 4. miejsce.

Niestety w mistrzostwach światach nie wystąpiła nasza jedyna reprezentantka w światowej czołówce, czyli Amelia Brodka. Polka miała wypadek podczas treningu, wskutek którego straciła przytomność. Po serii badań okazało się, że kontuzja nie jest poważna, ale o udziale w zawodach nie mogło być mowy.

1. Sakura Yosozumi (Japonia) 59 pkt
2. Kisa Nakamura (Japonia) 52,04 pkt
3. Poppy Starr Olsen (Australia) 50,88 pkt

Mistrzostwa świata w tym roku miałby bardzo duże znaczenie w kontekście walki o olimpijskie przepustki. Na podstawie wyników powstanie nowy ranking będący podstawą rozstawień w kwalifikacjach olimpijskich, które ruszą już w styczniu przyszłego roku.