Judo - ME U23: Lysenko z brązem!

• Data publikacji: 04.11.2018, 15:44

Ostatniego dnia Mistrzostw Europy do lat 23 rozegrano zawody w dwóch najcięższych kategoriach kobiet (-78 kg, +78 kg) oraz w trzech mężczyzn (-90 kg, -100 kg, +100 kg). Na tatami zaprezentowało się czworo reprezentantów Polski. Najlepiej spisał się Oleksii Lysenko (-100 kg), który zdobył brązowy medal!

Lysenko rozpoczął zawody od wyeliminowania Węgra Zsombora Vega. W drugiej rundzie nasz reprezentant poradził sobie z Włochem Davidem Pozzim, a walce o półfinał Lysenko był lepszy od Białorusina Mikyty Sviryda. W półfinale Polak przegrał z Niemcem Domenikiem Schoenfeldtem i pozostała mu tylko walka o brązowy medal. W niej Lysenko szybko rzucił na wazzari Szwajcara Otto Imalę, a niedługo potem ponownie rzucił swojego rywala na ippon, zwyciężył w pojedynku i zdobył brązowy medal!

Drugim naszym reprezentantem startującym w kategorii (-100 kg) był Kacper Szczurowski. Polak pokonał w pierwszej rundzie Węgra Petera Arvaiego, ale w kolejnej rundzie przegrał z jednym z faworytów do medali - Austriakiem Aaronem Farą.

W kategorii +100 kg reprezentował nas Wojciech Kordyalik. Polak w pierwszej rundzie był lepszy od Ukraińca Leonida Gasyuka, ale w drugiej Kordyalik musiał uznać wyższość Bośniaka Haruna Sadikovica.

Jedyną reprezentantką Polski w dniu dzisiejszym była Paula Kułaga (-78 kg). Biało-Czerwona sprawiła jednak spory zawód odpadając już w pierwszej walce z Niemką Christiną Faber.