Reprezentacja Polski w kolarstwie BMX Freestyle zadebiutowała w Pucharze Świata

• Data publikacji: 04.11.2018, 12:40

Już jakiś czas temu mówiło się o utworzeniu reprezentacji Polski w kolarstwie BMX Freestyle Park. W ten weekend, w chińskim Chengdu - Patryk Teul, Dawid Czekaj i Martin Oskiera odpadli w kwalifikacjach.

W Chengdu odbyła się ostatnia runda Pucharu Świata w kolarstwie BMX Freestyle Park. W zawodach mężczyzn zadebiutowali Patryk Teul, Dawid Czekaj i Martin Oskiera. Polacy zajęli dalsze miejsca w kwalifikacjach. Najlepiej zaprezentował się Teul, który z notą 49,60 uplasował się na 49. miejsce. Czekaj zajął 52. miejsce z wynikiem 43,20, a Oskiera był 53. z notą 41,00. Patryk Teul w przeciwieństwie do pozostałej dwójki naszych reprezentantów zostanie w Chinach. Za tydzień wystartuje w mistrzostwach świata.

Triumfatorem finału mężczyzn został Jake Wallwork. Australijczyk w swoim najlepszym przejeździe uzyskał wynik 90,20. Nieznacznie przegrał z nim Dennis Enearson. Amerykanin uzyskał rezultat 90,00. Do wyniku 90 punktów zbliżył się także Declan Brooks. Brytyjczyk był trzeci z wynikiem 87,40. Małą niespodziankę w zawodach kobiet sprawiła Lara Lessmann. Reprezentantka Niemiec otrzymała notę 83,80 i pokonała Hannah Roberts. Główna faworytka zawodów musiała się zadowolić drugą pozycją. Stawkę na podium uzupełniła Szwajcarka Nikita Ducarroz.