Szermierka - PŚJ: Polacy bez sukcesów w pierwszy weekend

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 03.11.2018, 21:30

Dziś wystartował szermierczy puchar świata juniorów. Polacy na turniejach w Londynie i Soczi nie zachwycili.

Z florecistów startujących w Londynie najlepiej spisał się Maciej Bem. Uczestnik niedawnych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires (był czwarty indywidualnie i w drużynie mieszanej) zajął dziś 28. miejsce. Jakub Cierluk zajął 62. miejsce, a pozostali nasi reprezentanci nie weszli do 1/32 finału. Triumfował Rosjanin Anton Bordachev.

Jedenaste miejsce na tych samych zawodach zajęła florecistka Marta Mech. Drogę do czołowej ósemki zamknęła jej Amerykanka Emme Zhou. W tej samej 1/8 finału odpadła Dominika Wasilczuk, pokonana przez Rosjankę Vitalinę Anaschenkową. Polka sklasyfikowana została na 16. miejscu. W czołówce mieliśmy jeszcze Magdalenę Lawską na 20. miejscu i Aleksandrę Wieczorek na lokacie 30. Wygrała turniej May Tieu z USA.

W Soczi rywalizowali natomiast młodzi szabliści. Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Szczepanik, który odpadł w 1/8 finału i sklasyfikowany został na 13. miejscu. Rundę wcześniej rywalizację zakończył Jakub Broniszewski (26. miejsce). Zwycięsko zakończył turniej Francuz Eliot Bibi.

Bartosz Szafran – Poinformowani.pl

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.