Japończycy najlepsi w big air w Modenie

• Data publikacji: 03.11.2018, 21:08

Japończycy Reira Iwabuchi i Takeru Otsuka wygrali zawody Pucharu Świata w big air w Modenie. Piotr Tokarczyk odpadł w kwalifikacjach i zajął 34. miejsce.

W Modenie odbyła się druga runda Pucharu Świata w snowboardowym big air. Zawody rozegrano na specjalnie wybudowanej skoczni w Modenie. Początkowo zmagania miały odbyć się w Mediolanie. W Modenie wystartował jeden reprezentant Polski. Był to oczywiście Piotr Tokarczyk. Polak odpadł w kwalifikacjach. Tokarczyk uzyskał noty 8,00 i 47,00. Polski snowboardzista zajął 34. miejsce. W finale wystartowało 10 zawodników. Najlepszy okazał się Takeru Otsuka. W dwóch najlepszych próbach Japończyk uzyskał wyniki 90,75 i 96,00. Chris Corning zajął drugie miejsce ze stratą 1,75 do zwycięzcy. W dwóch najlepszych próbach Amerykanin uzyskał notę po 92,50. W ostatniej próbie Corning próbował wykonać quad corka, ale nie ustał skoku. Trzeci był Fin Kalle Jarviletho z Finlandii.

Zawody kobiet wygrała Reira Iwabuchi. Japonka zapewniła sobie zwycięstwo dopiero w ostatniej próbie, gdzie wykonała najlepszy skok w całych zawodach - 94,25. Druga była kolejna z Japonek Miyabi Onitsuka, która przegrała ze swoją rodaczką o 1,5 punktu. Na trzecim miejscu uplasowała się Austriaczka Anna Gasser.