Gimnastyka sportowa – MŚ: bezkonkurencyjna Simone Biles!

• Data publikacji: 02.11.2018, 17:37

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych Simone Biles zdobywa swoje trzecie złoto podczas 48. Mistrzostw Świata!

Amerykańska gimnastyczka Simone Biles stanęła na najwyższym stopniu podium. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w finale okazała się być bezkonkurencyjna. Zaprezentowała dwa bezbłędnie wykonane skoki, za które otrzymała łącznie 15.366 pkt. Simone Biles zdeklasowała swoje rywalki sporą przewagą punktową i tym samym została trzynastokrotną mistrzynią świata! To historyczny moment dla kobiecej gimnastyki sportowej. Przypomnijmy, że w wieloboju indywidualnym, którego finał odbył się wczoraj (1.11) Biles po raz czwarty stanęła na najwyższym stopniu podium! Taki wyczyn nie udał się jeszcze żadnej gimnastyczce. Srebro w skoku zdobyła reprezentantka Kanady Shallon Olsen, brąz powędrował do Meksykanki Alexy Moreno.

Wśród kobiet poza finałem w skoku mogliśmy śledzić rywalizację w finale na poręczach. Tutaj najlepsza okazała być się reprezentantka Belgii. Nina Derwael pokonała swoje rywalki uzyskując sporą przewagę zdobywając 15.200 pkt. Belgijka na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Montrealu była druga. Srebrny medal za występ na poręczach powędrował do Simone Biles, która zgromadziła 14.700 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Niemiec Elisabeth Seitz.