ATP - Paryż: trudna, ale zwycięska przeprawa Kubota i Melo

• Data publikacji: 02.11.2018, 11:29

Łukasz Kubot wraz z Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Paryżu. W drugiej rundzie polsko-brazylijski debel pokonał dopiero po super tie-breaku Pakistańczyka Aisama Qureshiego i Greka Stefanosa Tsitsipasa.

Pierwszy set przebiegał bardzo wyrównanie. Przez dziesięć gemów nie mieliśmy żadnych przełamań (5-5). Punktem kulminacyjnym pierwszego seta było przełamanie na korzyść Pakistańczyka i Greka na 6-5. Qureshi i Tsitsipas szybko zakończyli pierwszą partię już swoim serwisem 7-5.

Druga partia znakomicie potoczyła się dla Kubota i Melo. Polak i Brazylijczyk wyszli na wysokie prowadzenie 5-1 i nie mieli problemów z utrzymaniem przewagi do końca seta, którego wygrali 6-2 i doprowadzili do super tie-breaka.

Decydującą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli Querishi i Tsitsipas, którzy wyszli na prowadzenie 4-2. Kubot i Melo odrobili straty, a następnie sami wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6-4). Z czasem Polak i Brazylijczyk powiększali swoją przewagę, ostatecznie wygrywając super tie-breaka do siedmiu.

II runda debla ATP w Paryżu:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Aisam Querishi/Stefanos Tsitsipas (Pakistan/Grecja) 5-7, 6-2, 10-7