WTA Elite Trophy: Rosolska dalej w walce o awans do finału

• Data publikacji: 02.11.2018, 09:31

Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu z Rumunii pokonały dzisiaj w dwóch szybkich setach Chinki Qianhui Tang i Fangying Xun i zachowały szansę na awans do półfinału WTA Elite Trophy.

Polka i Rumunka po porażce w pierwszym swoim meczu nie mogły pozwolić sobie na drugą wpadkę i zmotywowane kapitalnie rozpoczęły mecz od prowadzenia 3-0. Chinki nie potrafiły odnaleźć się na korcie, a Rosolska i Buzarnescu pewnie utrzymały wypracowaną przewagę i zwyciężyły w pierwszej partii 6-2.

W drugim secie przewaga Polki i Rumunki była niepodważalna. Rosolska i Buzarnescu błyskawicznie objęły prowadzenie 5-0 i były już tylko gema od zwycięstwa. Chinki jednak zmotywowały się i wygrały dwa kolejne gemy, ale po chwili polsko-rumuński debel mógł się cieszyć ze zwycięstwa w drugim secie 6-2.

O tym czy Rosolska i Buzarnescu zagrają w finale rozstrzygnie mecz Aoyama/Marozava - Tang/Xun.

WTA Elite Trophy:

Alicja Rosolska/Mihaela Buzarnescu (Polska/Rumunia) - Qianhui Tang/Fangying Xun (Chiny) 6-2, 6-2