Gimnastyka sportowa – MŚ: historyczny wyczyn Biles!

• Data publikacji: 01.11.2018, 23:19

Rozdano medale w wieloboju podczas 48. Mistrzostw Świata w gimnastyce sportowej odbywających się w Doha. Amerykanka Simone Biles po raz czwarty stanęła na najwyższym stopniu podium w wieloboju indywidualnym kobiet. To historyczna chwila, bowiem jeszcze  żadnej gimnastyczce nie udało się tego dokonać. Srebrny medal zdobyła reprezentantka Japonii Mai Murakami, brąz powędrował w ręce reprezentantki Stanów Zjednoczonych Morgan Hurd.

Simone Biles zwyciężyła zdecydowaną przewagą punktową. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych uzyskała w wieloboju indywidualnym 57.491 pkt. Amerykanka dokonała historycznego wyczynu, zdobyła czwarty złoty medal! Nikomu na świecie do tej pory nie udało się zwyciężyć aż cztery razy. Najbliżej Simone Biles była w przeszłości reprezentantka Rosji Swietłana Chorkina. Rosjanka stawała na najwyższym stopniu podium trzy razy. Dla Amerykanki to dwunasty medal MŚ w karierze! To także kolejny rekord w historii kobiecej gimnastyki sportowej. Niewykluczone, że Simone Biles nie spocznie na laurach i powalczy w finałach indywidualnych o kolejne medale.

Srebro 48. Mistrzostw Świata zdobyła reprezentantka Japonii Mai Murakami, która w łącznej klasyfikacji zdobyła 55.798 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Amerykanka Morgan Hurd, której nie udało się obronić tytułu mistrzyni świata w wieloboju sprzed roku. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych zakończyła rywalizację na trzecim miejscu z wynikiem 55.732 pkt.

To nie koniec gimnastycznych zmagań. 48. Mistrzostwa Świata potrwają do 3. listopada. Już jutro finały indywidualne wśród mężczyzn, natomiast dzień później panie powalczą o medale na przyrządach.