WTA Elite Trophy: nieudany początek Rosolskiej

• Data publikacji: 01.11.2018, 09:23

Alicja Rosolska wraz z Rumunką Mihaelą Buzarnescu przegrały w swoim pierwszym meczu grupowym WTA Elite Trophy w Zhuhai. Pogromczyniami polsko-rumuńskiej pary okazały się Japonka Shuko Aoyama i Białorusinka Lidziya Marozava.

Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie (2-2). Wtedy Japonka i Białorusinka przełamały Rosolską i Buzarnescu, przez co objęły prowadzenie 4-2. Polka i Rumunka nie zdołały odrobić strat i przegrały pierwszą partię 6-3.

Fatalnie w drugą partię wszedł polsko-rumuński debel, który został dwukrotnie przełamany i przegrywał już 4-1. Niestety podobnie jak w pierwszym secie Polka i Rumunka nie odrobiły strat i przegrały drugiego seta 6-2.

WTA Elite Trophy:

Alicja Rosolska/Mihaela Buzarnescu (Polska/Rumunia) - Shuko Aoyama/Lidziya Marozava (Japonia/Białoruś) 3-6, 2-6