Michał Rogalski znów wygrywa!

• Data publikacji: 31.10.2018, 20:39

Michał Rogalski pokonał Niemca Jonathana Pressona i awansował do trzeciej rundy turnieju SaarLorLux Open, należącego do cyklu BWF Tour Super 100.

W pierwszej rundzie Rogalski pokonał wczoraj Maxa Weisskirchena, dziś uporał się z innym przedstawicielem gospodarzy turnieju, Jonathanem Perssonem, w rankingu BWF notowanym nieco wyżej od Polaka. Mecz miał zmienny przebieg. W pierwszej partii najpierw byliśmy świadkami wyrównanej gry i zmieniającego się prowadzenia. Od stanu 5:5 na korcie istniał już tylko w zasadzie Rogalski. Bezbłędny w tym okresie Polak szybko wygrał sześć wymian i na przerwę techniczną schodził prowadząc 11:5. Po kolejnych kilku minutach było już 17:7 i nic nie mogło przeszkodzić naszemu graczowi w wygraniu seta.

Druga partia miała kompletnie odmienny przebieg. Mocno zmobilizowany Niemiec odskoczył w pierwszej części na kilka punktów przewagi (11:7), a po przerwie tylko tę przewagę powiększał. Ostatecznie wygrał do 15 i o wszystkim zadecydować miała partia numer 3. Zaczęła się w sposób dla Michała wymarzony, od prowadzenia 4:0 i 7:2. Tak uzyskanej przewagi, mimo ambitnej gry Perssona, Polak już nie oddał. Awans do kolejnej rundy przypieczętował przy drugiej lotce meczowej.

Jutro o awans do ćwierćfinału powalczy z Francuzem Lucasem Claerboutem, z którym grał już cztery razy (bilans 1:3), ale było to w 2015 roku. Jutro też wyjścia na kort doczekają się wreszcie Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski, by rywalizować o ósemkę turnieju z Irlandczykami Paulem Reynoldsem i Rachael Darragh.

Michał Rogalski - Jonathan Persson (Niemcy) 21:10, 14:21, 21:16