Swedish Open: porażka Jakuba Dyjasa w ostatniej rundzie kwalifikacji

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 31.10.2018, 21:25

Niewiele brakowało aby Jakub Dyjas przebrnął kwalifikacje mocno obsadzonego turnieju Seamaster ITTF Swedish Open. Polak nie przebrnął ostatniej rundy, w której musiał uznać wyższość Japończyka Jina Uedy, któremu uległ 1:4. Pozostali biało-czerwoni odpadli we wcześniejszych rundach eliminacji.

Turniej w Szwecji od lat przyciąga największe gwiazdy światowego tenisa stołowego, co przekłada się na to, że eliminacje stoją na bardzo wysokim poziomie. Polak aby dostać się do turnieju głównego musiał wygrać trzy pojedynki. W swoim pierwszym meczu Dyjas niespodziewanie pokonał Chińczyka Fei Xue 4:2. W kolejnej rundzie zdeklasował reprezentanta Tajwanu Chia-Hung Suna 4:1 i do szczęścia brakowało już tylko triumfu z groźnym Japończykiem Uedą. Klasyfikowany w czwartej dziesiątce światowych list Azjata okazał się jednak przeszkodą nie do przejścia, bowiem oddał naszemu reprezentantowi zaledwie jednego seta.

Jakub Dyjas - Jin Ueda (Japonia) 1:4 (12:10, 8:11, 11:13, 3:11, 4:11)

Pozostali Polacy pożegnali się z turniejem we wcześniejszej fazie eliminacji. Marek Badowski w drugiej rundzie nie sprostał reprezentantowi gospodarzy Antonowi Kallbergowi i przegrał z nim 1:4. Na tym samym etapie udział w turnieju singlistek zakończyła Magdalena Sikorska, która przegrała z Chinką Yidi Wang 0:4.

Nie powiodło się naszym reprezentantom także w grze podwójnej. Dyjas wraz z Badowskim nie dali dziś rady pokonać szwedzkiego duetu Gerell/Persson. Polacy zaczęli od wygranego seta, ale potem było już tylko gorzej. Ostatecznie mecz zakończył się porażką biało-czerwonych 1:3.

Jakub Dyjas/Marek Badowski - Par Gerell/Jon Persson 1:3 (12:10, 11:13, 7:11, 4:11)