El. ME U17: Biało - czerwoni z awansem z drugiego miejsca

• Data publikacji: 31.10.2018, 15:25

Na zakończenie pierwszej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy U17 Polacy przegrali z rówieśnikami z Francji 1:3. Dzięki wcześniejszym dwóm zwycięstwom nasi piłkarze już przed tym spotkaniem byli pewni awansu do kolejnej fazy.

Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli Trójkolorowi i pierwsza połowa w znacznej mierze to potwierdziła. Francuzi w 9. minucie objęli prowadzenie. Goście przejęli prostopadłą piłkę zagrywaną przez jednego z naszych piłkarzy, wyprowadzili dwójkową akcję, którą wykończył Aouchiche. Polacy nie potrafili przeciwstawić się rywalom, którzy dominowali w pełni na boisku. Dopiero po upływie dwóch kwadransów uderzyli celnie na bramkę, a zrobił to ze stałego fragmentu Jan Biegański.

W drugiej części spotkania role się odwróciły i to podopieczni Przemysława Małeckiego błyskawicznie po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Jakuba Górskiego do własnej siatki wbił Kouassi. Biało - czerwoni próbowali wyjść na prowadzenie, ale to Francuzi zadali dwa decydujące ciosy w końcówce. W 83. minucie wstrzeloną piłkę w pole karne do swojej bramki skierował Jakub Niewiadomski, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry trafił Zidane, kończąc składną akcję Trójkolorowych.

Polska - Francja 1:3 (0:1)

Bramki: 46' Kouassi (s) - 9' Aouchiche, 83' Niewiadomski, 90' Zidane

Polska: Mikołaj Biegański – Nikodem Niski, Łukasz Bejger, Jakub Niewiadomski, Jakub Iskra – Jan Biegański (Mateusz Łęgowski), Michał Rakoczy (Kacper Kozłowski) – Jakub Górski (Marcel Wędrychowski), Filip Marchwiński (Daniel Dudziński), Jakub Kamiński (Nicola Zalewski) – Filip Szymczak

Francja: Marvin Zinga – Nianzou Kouassi, Chrislain Matsima, Timothee Pembele, Jean-Claude Ntenda – Johann Lepenant, Lucien Agoume (Teo Zidane), Nathanael Mbuku (Haissem Hassan) – Janis Antiste (Georginio Rutter), Adil Aouchiche (Enzo Millot), Dilane Bakwa (Amadou Traore)

Żółte kartki: Biegański – Agoume, Ntenda, Zinga

Na podstawie:laczynaspilka.pl