Gimnastyka sportowa - Mistrzostwa Świata: Amerykanki najlepsze w finale drużynowym

• Data publikacji: 31.10.2018, 00:39

W Doha rozdano kolejne medale 48. Mistrzostw Świata w gimnastyce sportowej. W finale drużynowym kobiet zwyciężyły reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Na drugim stopniu podium stanęły Rosjanki, trzecie miejsce zajęły reprezentantki Chin. Zawodniczki, które stanęły na podium uzyskały kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Kolejny dzień 48. Mistrzostw Świata w Doha wyłonił w finale drużynowym trzy najlepsze zespoły. Po złoto sięgnęły reprezentantki Stanów Zjednoczonych, które łącznie uzyskały notę 171.629 pkt. Gimnastyczki rywalizowały między sobą na poręczach, równoważni, w ćwiczeniach wolnych oraz w skoku. Srebro powędrowało w ręce Rosjanek, które zdobyły 162.863 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Chin, które w łącznej klasyfikacji uzbierały 162.396 pkt. W finale drużynowym udział wzięło osiem najlepszych zespołów, które uzyskały awans na etapie kwalifikacji.

Dla reprezentantek Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz Chin miejsce na podium Mistrzostw Świata w Doha zapewniło nie tylko medale, lecz przede wszystkim kwalifikację do letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio. Przed nami kolejne finały w gimnastyce sportowej podczas Mistrzostw Świata oraz kolejna walka o medale i olimpijską kwalifikację.