Michał Rogalski w II rundzie SaarLorLux Open

• Data publikacji: 30.10.2018, 20:27

Michał Rogalski pokonał Maxa Weisskirchena i awansował do 2. rundy badmintonowego SaarLorLux Open należącego do cyklu BWF Tour Super 100.

Turniej w Saarbrucken, rozgrywany zawsze na przełomie października i listopada to jeden z najbardziej cenionych europejskich turniejów badmintonowych. W tym roku gra w nim troje Polaków. Jako pierwszy pojawił się na korcie Michał Rogalski, by zmierzyć się z reprezentantem gospodarzy, Maxem Weisskirchenem. Blisko trzy lata temu panowie spotkali się już, notabene na niemieckiej ziemi, wtedy nasz singlista przegrał w trzech setach. Dziś przyszedł czas na rewanż i to trzeba przyznać bardzo udany.

Tylko w pierwszych minutach Niemiec miał minimalną przewagę, od stanu po 2 Rogalski zdobył kilka punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 6:2. W kolejnych fragmentach gra była wyrównana, aż do kolejnej serii bez straty punktu, którą zapisał na koncie Rogalski. Było po niej 20:12 i stało się jasne, że set zapisany zostanie na koncie gracza z Polski. W drugiej partii przewaga Rogalskiego rosła od pierwszej wymiany, a decydujący dla losów całego meczu okazał się okres w okolicach przerwy technicznej, kiedy Polak wypracował przewagę 13:4. Tego już nie dało się przegrać, Michał spokojnie utrzymał przewagę i zakończył grę przy pierwszej lotce meczowej. W kolejnej rundzie zagra z kolejnym Niemcem, Jonathanem Perssonem, z którym dotąd jeszcze nie grał.

W Niemczech jest nasz młody mikst, Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski, dla których turniej w Saarbrucken jest pierwszym krokiem na "głębszą badmintonową wodę". Na razie Polacy jeszcze na kort nie wyszli, ale są już w II rundzie. Mecz pierwszej fazy otrzymali walkowerem od chińskiej pary Ren Xiangyu/Chaomin Zhou. W drugiej rundzie zagrają z Paulem Reynoldsem i Rachael Darragh z Irlandii.

Michał Rogalski - Max Weisskirchen (Niemcy) 21:13, 21:12